Sunday, Apr 26th

Last update:07:03:00 PM GMT

Su Anda Buradasiniz: EKONOMİ Turizm Gürsoy Oto, Yeni Clio'yu Mersinlilerle Buluşturacak

Gürsoy Oto, Yeni Clio'yu Mersinlilerle Buluşturacak

Bu Yazı 790 Kere Okunmuştur.
e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Mersin Gürsoy Oto, Renault'un son gözdesi yeni Clio'yu 13-14 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği lansmanda Mersinlilerin beğenisine sunacak.

Renault 1990 yılında üretime başladığı ve bugüne kadar 12 milyonluk satış rakamı elde ettiği Clio'yu yeniden tasarladı. Renault, geçmişinden aldığı güç ile otomobilin sağlam temellerine eklediği baştan çıkarıcılık ve heyecanla yepyeni bir Clio'yu pazara sundu.
Mersin Gürsoy Oto, ilklere imza atan teknolojisi, farklı tasarımı, motor seçenekleri, güvenlikte en yüksek hedef seviyesi ile Yeni Clio'yu, 13-14 Ekim tarihlerinde Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Mersin Marina'da gerçekleştireceği lansmanda Mersinlilerle buluşturacak.

Yeni Clio'dan satırbaşları.

Yeni Clio, en zorlu Renault kalite standartlarına uygun olarak Bursa Oyak Renault Fabrikaları'nda ve Fransa'da Flins'de üretiliyor. Clio HB Türkiye'de ve Gürsoy Oto'da 10 Ekim 2012 tarihinde 29.490TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.
Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi ve 2 benzinli, 2 dizel motor seçeneği ile tüketicinin beğenisine sunulacak. Yeni Clio Sport Tourer ise 2013 yılının ilk çeyreğinde pazara sunulacak.
Yeni Renault tasarım anlayışının ilk temsilcisi Yeni Renault Clio, Tasarım Direktörü Laurens van den Acker tarafından başlatılan Renault tasarım Rönesansı'nı yansıtan ilk seri üretim modeli. Laurens van den Acker, markanın konsept aracı DeZir'in tarzı ve duygusunu tasarımına yansıttığı Yeni Clio için şunları söyledi:
"Yeni Renault Clio duygu ve arzuları öne çıkaran bir heykel olarak algılandı. Tıpkı insan vücudunda yer alan kaslar gibi, Yeni Clio'nun sahip olduğu kıvrımlar, DeZir konsept modelinin yansıttığı dinamizmi ifade ediyor. Otomobilde hiçbir şekilde dar veya agresif açılar yer almıyor, onun yerine otomobile dokunma hissi uyandıran kıvrımlar yer alıyor."

8 farklı renk seçeneği ile Yeni Clio

Yeni Renault Clio, parlak siyah bir zemin üzerinde büyük ve dikey Renault logosunu içeren ön tasarımı ile ön plana çıkıyor. Bu özellik, ilk olarak DeZir konsept modelinde göze çarpmıştı. Yeni Clio'da ön tasarım farlar ile daha fazla vurgulanıyor. Farların alt bölümü krom çerçeveler ve LED farlar ile göz dolduruyor. Sadece beş kapılı olarak pazara sunulan Yeni Clio, ayrıca arka yan camlara yakın bir noktada gizlenmiş entegre arka kapı kolları ile birlikte sportif bir görünüme sahip.
Yeni Renault Clio, lansmanından itibaren DeZir'in renginden esinlenilen Alev Kırmızı dahil, Mistral Mavi, Kehribar Sarı, Bakır Kahve olmak üzere toplam 8 farklı renkle meraklılarına sunuldu.

Yeni Clio'da 2 yeni motor seçeneği

Ekonomi ve çevreci özellikleri ile de dikkat çeken Yeni Clio'da, segmentinde referans olacak, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan 2 yeni motor seçeneği bulunuyor.
o Energy Tce 90bg seçeneğinde Renault, 898cc'lik bu küçük hacimli motor ile benzinli motor iddiasına geri dönüyor. Renault dünyasında ilk kez kullanılan 3 silindirli bu motor ile pazarda daha önce 1.5 dizel motor ile gerçekleştirdiği devrim gibi bir devrim yapılacak.
o Energy dCi 90bg seçeneğinde ise Renault, dizel motorlardaki efsanevi gücünü Stop & Start ve 220Nm tork ve 3.6litre gibi çok düşük yakıt tüketimi ile devam ettirmeye hazırlanıyor.
Yeni Clio'nun diğer motor seçenekleri ise benzinli 1.2L 16V 75bg ve 1.5dCi 75bg dizel. EDC vites kutusu ise Clio'da 2013 yılının ilk yarısında pazara sunulacak.

Güvenlikte en yüksek seviye hedefi

Yeni Clio, ilk ekipman seviyesinden itibaren segmentinde ESP, Hız Regülatörü, Sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları ile en donanımlı güvenlik ekipmanlarına sahip. Yokuşta kalkış yardımı (Hill Holder),ASR, ABS ve AFU diğer güvenlik donanımları arasında yer alıyor.
Yeni değerlendirme standartlarına göre EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan yepyeni tasarımıyla Yeni Clio, aktif ve pasif güvenlik alanında en yüksek seviyeyi hedefliyor.

Yeni Clio ilklere imza atıyor

Üstün teknolojik bir multimedya sistemi yenilikçilik ilkesine bağlı kalan Yeni Renault Clio, segmentinin standartlarını yeniden tanımlıyor. Bu yeni tasarım otomobil, üst segmentlere yaraşır, "sınıfının en iyisi" olan teknolojik ekipman seviyesine sahip. 7" (18cm) dokunmatik entegre ekran, optimize edilmiş ergonomi ve modern tasarımı ile maksimum konfor ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Yeni Clio'da tüm seviyelerde USB bağlantısı ve eller serbest telefon etmek için Bluetooth fonksiyonlu radyo mevcut.
o R-NAV ile pratik ve kullanışlı dokunmatik ekran navigasyon ve multimedya sistemi o R-LINK ile Yeni Clio bir ilke daha imza atıyor. Araca entegre bu multimedya tablet ve internete bağlı, TomTom Navigasyon ve sesli komut, 3D Sound by Arkamys üç boyutlu ses sitemi, R-Sound Effect, R-Link store gibi birçok özelliğe sahip. R-Link ise 2013 yılından itibaren kullanıcının beğenisine sunulacak.
Yeni Renault Clio ile tamamen yeni bir mültimedya teknolojisi sunuluyor. Torpido paneli üzerindeki orta konsola entegre 7" (18 cm) dokunmatik ekranı ile Renault R- NAV sistemi temel ihtiyaçları karşılıyor. Direksiyon simidine entegre radyo kumandaları ve araç içi navigasyon gibi yeniliklerle birlikte seri üretim pazarına eller serbest kart sistemi ve yüksek çözünürlüklü ekrana sahip GPS navigasyonu getiren ve Clio için Carminat TomTom LIVE navigasyonu sunan Renault, bütün bu yeniliklere Renault R-Link ile devam ediyor.

Yeni Clio dış dünya ile köprü görevi görüyor

Yeni Clio'da opsiyon olarak sunulan Renault R-Link, Yedi inçlik (18cm) dokunmatik ekran. Sesli kumanda ve pazarda bir ilk olarak kullanıcı tarafından, gözlerini yoldan ayırmadan, temel işlevlere güvenli ve basit erişim için kişiselleştirilebilen ana sayfa, TomTom navigasyon. Navigasyon sayesinde seyahat süreleri ve yakıt tüketimi azaltan, Diğer faydalarının yanı sıra aracın kendi elektronik sistemi ile sağlanan bağlantı ileri eko-sürüş fonksiyonlarına (Driving eco²) erişimi mümkün kılarak sürücü davranışlarının analiz edilmesini ve yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlayan, Bir otomobil içim ilk uygulama mağazası olan Renault R-Link Store sayesinde kullanıcılar çok kapsamlı ve çeşitli uygulamaları otomobillerinden görüp indirebilen özellikleriyle otomobil ile dış dünya arasında bir köprü görevi görüyor.
Renault eco², Co2 salımını düşürmeye yönelik bir imza Yeni Renault Clio'da sürücünün tüketimini ve CO2 salımını düşürmesine yardımcı olmak için bir dizi etkin çözüm de sunuluyor. Sadece bir butona basarak etkinleştirilebilen ECO sürüş modu, aracın performansını değiştirerek tüketimi yüzde 10'a kadar düşürebiliyor.
Yeni Renault Clio'da artık anahtar yok. Bütün versiyonlarda Renault kart sistemi, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi elektrikli ve buğu çözücülü dikiz aynaları ve yine elektrikli ön camlar standart olarak bulunuyor.
Bazı versiyonlarda iç mekânda hava kirliliğine karşı kömür polen filtreli otomatik klima ve kirli hava sensörü bulunuyor. Filtreler küçük partiküllerin ile zehirli gazların girişini azaltıyorlar. Ayrıca Yeni Clio'da R-Link ile geri görüş kamerası kullanılmaya başlandı.

Büyüklerde ne varsa Clio'da da var

Pasif güvenlik konusunda iddialı olan Yeni Clio'da yetişkinlerin korunması için ön hava yastıkları, kafa/göğüs yan hava yastıkları, darbe tespiti için basınç sensörü, ön gergili ve şarj limitörlü emniyet kemerleri (ön koltuklar), boyun zedelenmesini önleyen kafalıklar gibi güvenlik donanımları mevcut. Çocuk korumasına yönelik olarak 3 noktalı Isofix koltuk sabitlemeleri ve kemerlerin sabitlenmesinde 4 konum yer alıyor. Yaya güvenliği için ise Yeni Clio tasarımından itibaren çarpma durumunda özellikle bacaklar, kalça ve kafa yaralanmaların en aza indirilmesine bağlı ihtiyaçları içerdi.
Aktif güvenlik ekipmanları arasında ise standart olarak sunulan ABS, ESP ve AFU ayrıca tüm yolcular için emniyet kemeri takma ikazı, tüm versiyonlarda bulunan hız limitörü ve regülatörü, diğer taraftan opsiyonel olarak sunulacak geri görüş kamerası bulunuyor.
Müşteri beklentilerine cevap veren uygun kullanım maliyetleri açısından Yeni Clio, son derece rekabetçi.
Yeni Clio'da, Clio III'e kıyasla 45 milimetre azaltılan yerden yüksekliği ile aerodinamizmi iyileştirerek yola oturma hissi arttırıldı.
Çekicilik ve fonksiyonelliği birleştirme arzusu birçok yerde göze çarpan Yeni Clio'da orta konsol bünyesine uyumlu şekilde entegre edilen mültimedya sistemi, renk çeşitliliği, krom ve parlak siyah dokunuşlar iç mekâna sıcak bir hava katıyor.
Doğuşundan beri büyüklerde ne varsa Clio'da da var. Yeni Renault Clio, Cilo III'te kullanılan Renault-Nissan İttifakı'nın B platformunu devraldı. Eşsiz konfor, iç mekân genişliği ve akustik özellikleri sergiliyor. Daha da kullanışlı hale gelen Clio öncüsüne göre 100 kilograma kadar da hafifletildi.
Yeni Clio'nun yürüyen aksamı yönlendirme hassasiyeti ile ses ve titreşim yalıtımı özelliklerini bir araya getiriyor. Uzun dingil mesafesi 2,589 metre ve genişletilmiş tekerlek izleri aracın dengesini ve sürüş dinamiklerinin etkinliğini arttırıyor.
MacPherson tipi ön takım üstün yol tutuşu ve konfor sağlıyor. Clio III'e nazaran 34 ilâ 36 milimetre genişletilen tekerlek izi ve alçaltılan ağırlık merkezi otomobilin sürüş özelliklerini daha da iyileştiriyor. Kabin genişliği ve sürücü koltuğunun 70 milimetre gibi sıra dışı bir genlikte yükseklik ayarı Yeni Clio'nun sürücü ve yolcularının konforuna gösterdiği özeni kanıtlıyor. Sürücü aynı zamanda yükseklik ve derinlik ayarlı bir direksiyon simidinden yararlanıyor. Bagajlar ise Clio III'e göre 12 dm3 artışla 300 dm3 hacminde geniş bir bagajda seyahat ediyorlar.

Yeni Clio'nu kendin yarat

Segmentinde en zengin ve fabrika çıkışlı en geniş kişiselleştirme Yeni Renault Clio, kullanıcısına kendi Clio'larını seçme imkanı sunuyor. Müşteri, üretimden itibaren sipariş edeceği bu kişiselleştirme seçeneği ile iç ve dış tasarımda farklılık yaratabiliyor. Trendy, Sport ve Elegant olmak üzere 3 farklı dizayn tercih edilebiliyor.
Krom veya farklı renklerle 5 dış dekor seçeneği sunan kişiselleştirme seçenekleri, 3 tavan stickeri, 16" jantlarda 2 renkli jant ve 17" jantlarda 4 renkli jant içeriyor. İç mekân tasarımında ise ön panelin rengini döşeme ve kapı panoları ile uyumlu hale getirmek için 4 iç ambiyans içeriyor. Kişiye özel üretim imkanı sağlayan bu özel seçimde fabrikada üretimden itibaren kaliteyi garanti ediyor

   mersin kent haber