Tuesday, Apr 21st

Last update:08:47:47 PM GMT

Su Anda Buradasiniz: SİYASET AKP Mezitli Belediye Başkan A.Adayı Sinan Koç"Mezitliyi Yeniden Yaratacağız"

Mezitli Belediye Başkan A.Adayı Sinan Koç"Mezitliyi Yeniden Yaratacağız"

Bu Yazı 1106 Kere Okunmuştur.
e-Posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Sinan Koç,Mezitli Belediye Başkan A.Adayı,seçim çalışmalarını süratle sürdürürken CHP'den aday adayı arkadaşlarına nezaket ziyaretleri sürdürerek onlarla görüş alış verişinde bulunuyor.Deneyimli siyasetçi Sinan Koç,"Mezitli Belediye Başkan aday adayı olma amacım birikimlerimle,projelerimle daha iyi kentimize hizmettir" diyor.Koç,Mezitli'yi yeniden yaratacağız.


Mezitli Belediye Başkan Aday Adayını tanıyalım:Sinan KOÇ Kimdir ?1972 yılında Mersin’de dünyaya geldi.İlkokul, ortaokul ve liseyi Mersin’de tamamladı.Liseden sonra hemen iş hayatına atıldı.06.10.1994’te Mersin Koç Turizm Tic. ve San. Ltd. Şti.’yi faaliyete geçirerek Mer-Koç Şirketler Grubu’nun da temelini atmış oldu. Turizm sektöründe tüm faaliyet alanlarını genişleterek her alanında hizmet vermeye özen gösterdi.16.04.1997'de Mersin Fırat Seyahat’i, 25.06.1997 ise Koç Sigorta Aracılık Hizmetlerini faaliyete geçirerek büyümeye devam etti.

Halen Şirket özellikle turizm, seyahat, gıda ve sigorta gibi sektörlerde hizmet vermektedir.Bununla birlikte Mersin siyasetinde aktif rol üstlendi.1999-2004 yılları arası Toroslar Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde Meclis Üyesi olarak görev yaptı ve bu süre zarfında Büyükşehir Belediyesi Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu Üyeliği görevini icra etti.

Kent Konseyi Kurucu Üyesi olmakla birlikte 2004 yılı yerel seçimlerinde CHP’den Mersin Toroslar Belediye Başkan Adayı oldu.2009-2013 yılları arasında Mersin Ticaret Sanayi Odası’nda 23. grup komite başkanlığı yaptı ve 2013 yılında 17. Gruptan 4 yıllığına Mersin Ticaret Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçildi.

Girişimci ve müteşebbis kişiliği ile sektöründeki alanları genişleterek faaliyetlerine devam etmektedir.Mer-Koç Group bünyesinde yazılı ve işitsel medya alanlarında da çeşitli çalışmaları oldu. Halen Mer-Koç Group’un Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdürüyor. Bir kız iki erkek olmak üzere üç çocuk babası.

Seçim çalışmalarına Büyükşehir ve Mezitli Belediye Başkan aday adaylarına bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

CHP Mezitli Başkan A.Adayı Sinan Koç,seçim gezilerinde nezaket ziyaretleri gerçekliştirerek fikir alış verişinde bulundu.
Mezitli Viranşehir Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sakıp KOLANCI ile bir araya gelen Sinan KOÇ burada yaptığı açıklamada;Kendisi Adaylık yolunda bizlere başarılar diledi. Meclis üyeliğim sırasında esnafla olan bağımızı ve bu bağın hiçbir zaman kopmadığına değindi. Bu bağın hiçbir zaman kopmayacağını belirteyim. Misafirperverliği için ve güzel temennileri için kendisine teşekkür ederim.
 

Okulların açılmasıyla  ilgili yazılı açıklamasında"Yeni eğitim -öğretim yılına girdimiz bugünde geleceğin Türkiye'sine imza atacak şimdinin çocukları yaşam boyu kendilerine lazım olacak bilgi ve becerileri edinmek için zorlu bir maratona daha adım atmıştır.

Şunu vurgulamak gerekir ki çağdaş medeniyetler sevinesine erişmenin en hakiki yolu bilimsel ve çağdaş bir eğitim sisteminden geçmektedir.

Asıl olan bu çizgiden kopmadan ve çocuklarımızı bilimsel bir eğitim süzgecinden geçirerek eğitmektir.Öncelikle başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal ATARÜRK'ü saygıyla anıyor, tüm öğrencilerimize yeni eğitim- öğretim yılı için başarılar diliyor, ailelerine ve öğretmenlerine yüklendikleri bu kutsal görev için teşekkür ediyorum."dileğinde bulundu.
 

Ziyaretlerini sürdüren Koç,Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Ali ŞAHİN'i ziyaret eden Sinan KOÇ , ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ;"Kendisinin yeni görevini tebrik ettik. Mezitli İlçe teşkilatına bizleri güzel bir şekilde ağırladıkları için teşekkür ederim. Süreç içerisinde kim seçilirse seçilsin yanlarında olacağımızı belirttik. Hayırlı olsun!"dedi.
Başkan A.Adayı Sinan Koç,kendisi gibi Mersin Mezitli Belediye Bşk. A. Adayı Neşet TARHAN'ı ziyaret ederek yaptığı açıklamada;"Neşet Bey başarılı kişiliği ile tanıdığımız ve saygı duyduğumuz birisidir. Kendisi de nezaket ziyaretimizde vurguladı. Partimizin oy oranlarını arttırmak birincil hedefimizdir. Tüm bu ziyaretlerimiz boyunca verilen birlik ve beraberlik mesajları öncelikle partimiz sonra bizim adımıza sevindiricidir. Koç, Tarhan'a başarılar dileğinde bulundu.
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Serdal KUYUCUOĞLU'na yaptığı ziyarette ise Sinan KOÇ, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek"Kendisi bizleri çok güzel ağırladı. Olumlu ve güzel bir sohbet oldu. Fikir alışverişinde bulunduk. Serdal Bey'e adaylık yolunda başarılar diliyorum. Bir kez daha ifade etmek gerekirse Mezitli'nin değerlerinin farkındayız. Ve bu değerleri ön plana çıkaracak projeler ürettik, üreteceğiz. Tüm çalışmalarımız bu yönde devam etmektedir."dedi.
 

CHP Mersin Büyükşehir Belediye A. Adayları ziyaretlerine  Taner GÜNDİÇ'le devam eden Sinan KOÇ , "Taner Bey uzun senelerdir partimize emek vermiş ve bu anlamda çalışmalarıyla faydalı olacak bir kişidir. Ziyaretimizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum."açıklaması yaptı.
 

Mezitli Belediyesi Başkan A.Adayı Sinan Koç,12 Eylül darbesinin yıl dönümünde yayınladığı anlamlı mesajında:"12 Eylül 1980 darbesinin nasıl bir acı yarattığı ve bu acının kuşaklar boyu devam ettiği aşikârdır. Darbenin demokrasi sürecini baltaladığı bir gerçektir. Bu anlamda hiçbir darbe savunulamaz. Burada dikkat çekilmesi gereken husus ise darbenin sadece askeri olmadığı gerçeğidir. Düşünceye ve özel hayata müdahale de bir çeşit darbedir. Sivil darbedir."dedi. Koç, Sivil ya da askeri her türlü darbe girişimini kınadığının altını çizdi.
 MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şerafettin AŞUT ve MTSO Meclis Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN'ı makamlarında ziyaret eden Sinan KOÇ, görüşlerini bildirdi.

- Bu nezaket ziyaretimizi kabul ettikleri ve bizi en güzel şekilde ağırladıkları için Şerafettin Bey ve Mahmut Bey'e çok teşekkür ederim. Kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Olumlu ve samimi bir sohbet oldu. Halkın beklentilerini idrak ettiğimiz gibi işadamlarının beklentilerini de bir işadamı olarak anladığımızı belirttik. Çünkü biz Mezitli'nin karma yapısına cevap verecek bir anlayışla yola çıktık."dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi A. Adayları ziyaretlerine Şefik ZENGİN'le devam eden Sinan KOÇ , görüşlerini burada ifade ederken; "Şefik Beyle sohbetimiz çok olumlu ve sıcak geçti ve bizim hakkımızda çok güzel şeyler söyledi. Kendisine adaylık yolunda başarılar diliyorum. Partimiz için hayırlısı ne ise o olsun. Her zaman söylüyoruz: Mezitli'ye talibiz ve Mezitli'nin farkındalık yaratacak potansiyelini biliyoruz.
Bu vesile ile de herkese GÜNAYDIN! Gönlünüzün güzelliği gününüze yansısın.." dileğinde bulundu.
CHP Mersin Mezitli Belediye Bşk. A. Adayı  Sayın Kemal SIĞIRCIKOĞLU'nu ziyaretinde, Sinan KOÇ Adaylık sürecinde kim çıkarsa çıksın destek sözü verdik. Kendisine çalışmalarında ve adaylık yolunda başarılar diliyorum. Zaman, yek vücut olma zamanıdır, parçalanma değil. Mezitli her şeyin en iyisini hak ediyor. Ve biz var gücümüzle bu yönde çalışmalar ürettik, üretiyoruz.derken;
Seyit ÖZANANAR'la bir araya geldik. Nezaket ziyaretimizi kabul ettiği için kendisine teşekkür ederim. Hakkımızda çok olumlu şeyler söyledi. Adaylık yolunda kendisine başarılar diliyorum. Ben ve ekibim Mezitli için çok şeyler yapmaya hazırız. Bunun bir kez daha yineleyelim.Ali Gültekin ziyaretinde de;Koç;
 

-Ali GÜLTEKİN bey bizi çok sıcak karşıladı ve çok olumlu mesajlar verdi. Kendisine teşekkür ederim. Mezitli için çalışmalarımız sürüyor ve sürecek. Bütün A. Adaylarımıza tekrar başarılar dileğinde bulunan Sinan Koç;Turan Selağzı'ziyaretindeki görüşlerinde;
 Bir araya geldik ve çok olumlu bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisine nezaket ziyaretimizi kabul ettiği ve bizi ağırladığı için teşekkür ederim. Adaylık yolunda başarılar dilerim."dedi.
 

Mezitli belediye Başkanı Sayın Uğur YILDIRIM'I ziyaret eden Sinan KOÇ, ziyaret sonrası görüşleri ise;  Uğur Bey uzun yıllardır tanıdığım ve saygı duyduğum bir kişi. Kendisine ziyaretimizi kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Verdiği birlik ve beraberlik mesajlarını çok anlamlı buluyorum."açıklaması yaptı.

Mezitli Belediye Başkan A.Adayı Sinan Koç ziyaretlerine ara vermeden sürdürdü.Aydın Kaynak'a yaptığı ziyarette
CHP Mezitli Belediye Başkanı A. Adayları ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Sinan KOÇ , Aydın Beyle karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Çok güzel ve olumlu bir sohbetti. Kendisine teşekkür ederim. Çalışmalarında başarılar dilerim."dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı A. Adayları ziyaretlerine devam eden Sinan KOÇ ,Ahmet Akın'ı ziyaret etti. Ziyaret  sonrası yaptığı açıklamada;Ahmet Akın Beyi makamında ziyaret ettik. Düşüncelerine çok saygı duyduğum bir kişidir. Tüm A. Adaylarına olduğu gibi kendisine de bu yolda başarılar diliyorum. Ahmet Bey bizi sıcak bir şekilde karşıladı. Bizimle ilgili belirttiği güzel düşünceler için de çok teşekkür ederiz. Ziyaretlerimiz sürecek."açıklamasında bulundu.

İl Başkanı Faruk Akar'ı da ziyaret eden Sinan Koç,ziyaretlerinin bir kısmını tamamladı.

MERSİN KENT HABER