Mersin Valiliği'nin Bozyazı'da Saldırıya Uğrayan Iraklı Aile İlgili Açıklaması

Mersin Valiliği'nin Bozyazı'da Saldırıya Uğrayan Iraklı Aile İlgili Açıklaması

Mersin Valiliği, Kuzey Irak Erbil şehrinden Antalya'ya seyahat ederken Bozyazı'da yaşanan hasarlı kazada 3 kişinin fiili ve sözlü saldırısına uğrayan Erbilli aile ilgili açıklamada bulundu.

Mersin Valiliği'nin Bozyazı'da Saldırıya Uğrayan Iraklı Aile İlgili Açıklaması
Mersin Valiliği'nin Bozyazı'da Saldırıya Uğrayan Iraklı Aile İlgili Açıklaması Salih Abidin Pala

Mersin Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Mersin İli Bozyazı İlçesi Gözsüzce Mahallesi Sırtlan Mevkiinde D-400 karayolu üzerinde 13 Mayıs 2021 günü saat 16:00 sıralarında Kuzey Irak’ın Erbil şehrinden yola çıkarak Antalya’ya gitmekte olan Irak vatandaşı bir ailenin içinde bulunduğu araç ile Bozyazı nüfusuna kayıtlı üç vatandaşımızın içinde bulunduğu araç maddi hasarlı trafik kazasına karışmışlardır. Kaza sonrası taraflar arasında başlayan sözlü tartışma yaralamalı kavgaya dönüşmüş ve Irak vatandaşı araç sürücüsü diğer araçta bulunan şahıslarca darp edilmiştir.

Olay trafik kazası nedeniyle yaşanmış olup bazı sosyal medya hesaplarında çarpıtılarak yapılan paylaşımlar asılsız olup tamamen adli bir olaydır. Olay ile ilgili olarak 3 şüpheli gözaltına alınmış olup adli süreç devam etmektedir. Irak vatandaşı M.M.K isimli şahıs Anamur Devlet Hastanesinde tamamlanan tedavinin ardından 14.05.2021 tarihinde taburcu edilmiştir. Büyük bir üzüntü duyduğumuz olayda yaralanan Iraklı şahıs ve ailesi ilçemizde bizim misafirimizdir." ifadelere yer verildi.

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili açıklamda ise 

Mersin il sınırlarında 13.05.2021 tarihinde meydana gelen çift taraflı trafik kazası sonrası taraflar arası yaşanan tartışmada Irak vatandaşı M.M.K’nın şüpheliler F.O, M.B ve S.O tarafından darp edilmesi ile ilgili mülhakatımız Anamur Cumhuriyet Başsavcılığınca derhal soruşturma işlemlerine başlanılarak şüpheliler gözaltına alınmıştır.

M.M.K’nın alınan doktor raporunda vücudunda kemik kırığı bulunduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Şüphelilerin Anamur Cumhuriyet Başsavcılığında ifade alma işlemleri devam etmekte olup soruşturma işlemleri titizlikle yürütülmektedir.

MERSİN KENT HABER