Mersin Üniversitesi ile Koluman Otomotiv İş Birliği Protokolü İmzalandı

Mersin Üniversitesi ile Koluman Otomotiv İş Birliği Protokolü İmzalandı

Mersin Üniversitesi (MeÜ) ile Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. arasında; AR-GE kapsamına giren konularda gerçekleştirilecek iş birliklerinin genel çerçevelerini kapsayan protokol imzalandı

Mersin Üniversitesi ile Koluman Otomotiv  İş Birliği Protokolü İmzalandı
Mersin Üniversitesi ile Koluman Otomotiv  İş Birliği Protokolü İmzalandı Salih Abidin Pala

28 Mayıs Cuma günü Üniversitemiz Senato Odası’nda gerçekleştirilen törene, MÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak, MÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, MeÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hüdaverdi Arslan, MÜ Girişim Limanı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Koluman Otomotiv A.Ş’den AR-GE Müdürü Erhan Biçer, İnsan Kaynakları Müdürü Hülya Baltalı ve AR-GE Koordinatörü Banu Özkeser katıldı.

Üniversite sanayi iş birliğinin geliştirilmesi açısından imzalanan iş birliği protokollerinin önemine değinen MeÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; ‘’Üniversitemizin potansiyeli çok fazla. Bünyemizde çok değerli hocalarımız bulunuyor. Sadece Mühendislik Fakültemiz değil, temel bilimler alanında da iş birliğine açık çok fazla bölümümüz var. Bu nedenle imzaladığımız iş birliği protokolünün tüm alanları kapsayacak şekilde çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ dedi.

Gerçekleştirilen bu protokol ile ortak bir paydada buluşup çözüm odaklı yaklaşım sağlamak ve üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeyi planladıklarını ifade eden Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak da, protokolün imzalanmasında emeği bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Protokolün imzalanmasının ardından MeÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve bu alanda yaşanan gelişmeler, gerçekleştirilmesi planlanan politikalar ve faaliyetler hakkında Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu.

İmzalanan protokol ile birlikte, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş ve MÜ arasında bilimsel teknolojik araştırma ve makale çalışmaları, Üniversitemize uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, Öğretim Üyelerinin danışmanlık faaliyeti çalışmaları, öğrencilerimizin lisansüstü tezlerini Koluman Otomotiv A.Ş. ile iş birliği içinde yapmaları, öğrencilerimize staj ve bitirme projelerinde destek, karşılıklı teknik gezi, seminer, konferans vb. etkinliklerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

MERSİN KENT HABER