Oto Hırsızları Yakalandı

Oto Hırsızları Yakalandı

Oto hırsızlığına karşı Mersin merkezli Konya, Bursa, Kütahya, Osmaniye, Yozgat, Mardin il ve ilçelerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonla olayın failleri yakalandı.

Oto Hırsızları Yakalandı
Oto Hırsızları Yakalandı Salih Abidin Pala

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında “Nitelikli Dolandırıcılık, Oto Hırsızlığı, Resmi Belgede Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Mala Zarar Verme, Suç Delillerini Gizleme Yok Etme Saklama” olayı ile ilgili olarak tespit edilen 21 şüphelinin yakalanmasına yönelik 28.05.2021 günü İlimiz merkezli Konya, Bursa, Kütahya, Osmaniye, Yozgat, Mardin ili ve ilçelerinde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda;

Olayın Faillerinden A.M.Y., H.Y., B,Y., M,K., F,K., H,K., M.H., H.C., Y.A., F.Y., V.Ç., K.Ç., E.A., M.M.Y., Z.G., M.D., A.U., H.G., M.K., E.T., Z.A. isimli şahıslar yakalandı.

Şüphelilerin ağır hasar kaydı bulunan araçları satın aldıktan sonra Çalıntı, Yakalama ve Haciz şerhi bulunan araçların motor ve şasi numaralarını değiştirmek suretiyle piyasaya sürdükleri, vatandaşları mağdur ettikleri ve haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

Şüpheliler 01.06.2021 günü Adli mercilere sevk edilmişlerdir. 

MERSİN KENT HABER