MERSİN'DE KENT PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

MERSİN'DE KENT PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Valiliği Kültür Merkezi'nde düzenlediği kent protokolüyle bir araya gelerek bayramlaştı.

MERSİN'DE KENT PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
MERSİN'DE KENT PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI Salih Abidin Pala

Mersin Valiliği'nin Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonunda gerçekleştirlen İl protokolüyle yapılan Kurban Bayramı etkinliğine Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, METSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, TURAB Genel Başkanı Fagri Kuş, MESİAD YİK Başkanı Adnan Gündoğdu, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutan Vekili Albay Çağın Taşkın ve Mersin İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu, MGC Başkanı R. Kaya Tepe, İlk protokol üyeleri  yer aldı

Vali Ali İhsan Su, bayramlaşma programı çerçevesinde Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, güvenlik güçleriyle bayramlaştı.

Ziyaretlerinde tüm güvenlik güçlerine yürüttükleri çalışmalarda başarılar dileyerek bayramlarını kutlayan Vali Su, daha sonra Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda düzenlenen törende kamu görevlileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

İl protokolü üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, vatandaşlar ile basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen programda konuşan Vali Su, milli ve dini bayramlarımızın daha çok kenetlendiğimiz, kardeşlik bağlarımızı daha da kuvvetlendirdiğimiz çok özel günler olduğunu ifade etti.

Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik eden Vali Su; “Bayramlaşmalarda  maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterelim. Yola çıkacak vatandaşlarımıza da ayrıca şunu ifade etmek istiyorum. Trafik kurallarına mutlaka uyalım, kemer takmadan yola çıkmayalım, bunun yanında seyir halindeyken telefonla konuşmayalım kurallara en üst derecede riayet edelim. Hız kurallarına riayet edelim. Yola çıkacak vatandaşlarımızın yollarının açık olmasını diliyorum.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde Vali Ali İhsan Su programa katılanlarla yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti,

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,Mersinlilerin Bayramını kutladı. Seçer, bu bayramın öncelikle tüm dünyaya sağlık getirmesi temennisinde bulundu. Mersin’in bugünlerde birçok yerli ve kısmen de yabancı turisti ağırladığını kaydeden Seçer, “Hava sıcaklığı da son derece yüksek. Doğal olarak bölgenin nem oranı da yüksek. Bunların getirdiği bazı yan etkiler var. Bir tanesi su kullanımı çok fazla. Hoş, dönem de su açısından sıkıntılı bir dönem. Kuraklık yaşadığımız dönemler. Su kullanımına dikkat etmemiz gereken bir bayram. Özellikle bugün kurban kesimlerinin olduğu bir gün. Mümkünse vatandaşlarımız çok dikkatli su kullanımı yapsınlar. Tasarruflu kullansınlar. Diğer taraftan bahçe sulamalarını yapmasınlar ya da yapıyorlarsa bile onu çok asgaride tutmaları gerekiyor. Diğer taraftan kurban kesimlerini hoş olmayacak görüntülere sahne olacak biçimde yapmamalarını istiyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak da bu konuda zaten gerekli tedbirleri aldık” dedi.

MERSİN KENT HABER