19.Mersin Uluslararası Müzik Festivali Tanıtım Coşkusu
Advert

19.Mersin Uluslararası Müzik Festivali Tanıtım Coşkusu

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali tanıtım toplantısı Belediye Başkanları ve Sponsorların katılımıyla gerçekleştirildi.

19.Mersin Uluslararası Müzik Festivali Tanıtım Coşkusu
19.Mersin Uluslararası Müzik Festivali Tanıtım Coşkusu Salih Abidin Pala

Mersin Hilton Oteli Balo Salonunda gerçekleştirilen Tanıtım toplantısına Mersin Uluslararası Müzik Festivali İcra Kurulu Başkanı Selma Merze Yağcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aslan, Tarsus Belediye Başkan Vekili, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Erol Yaşar, DERYA GRUP Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, FORUM Mersin Genel Müdürü Ezgi Çubukçu, MİP Adına Sevda Onbaşlı, ARBEL A.Ş. Adına Tuba Demirkale, Sertel Tools Adına Serhat Düvenci'nin Eşi, GRADİ Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gök, OPET A.Ş. Adına Mustafa Kaan Mutlucan, Mersin HiltonSA Genel Müdürü Abdurrahman Toprak Mersin Uluslararası Müzik Festivali Sanat Danışmanı Erdoğan Şanal, İçel Sanat Kulübü Başkanı Mecit Baskın ve basın mensupları katıldı.

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali ile ilgili  program tanıtım gösterimiyle başladı.Tanıtım filminde  başarılarıyla son dönem adından sıkça söz ettiren Barbaros ve konuk solist Efruze, Ezginin Günlüğü, Hollanda Ankara Büyükelçiliği işbirliğiyle Damask Vocal Quartet, Şef Bülent Yüksel yönetiminde Deniz Kuv. Komutanlığı Deniz Yıldızları Caz Orkestrası ve Hüsnü Şenlendirici, operanın dünyaca ünlü sesi Bülent Bezdüz ile birlikte aynı sahnede yer alacak olan Sesim Bezdüz (Keman), Doğaç Bezdüz (Piyano), Davide Vendramin (Bandoneon), Şef Davide Damiani yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde Bulgar piyano virtüözü Ludmil Angelov ve Balkan müziğinin efsane ismi Goran Bregoviç yer aldı.

19.Mersin Uluslararası Müzik Festivali İcra Kurulu Başkanı Selma Merze Yağcı açılış konuşmasında, "Müzik sağlığın en büyük ilacıdır, gıdasıdır dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin kültür olduğuna dikkat çeken Yağcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, toplumsal gelişimin sanattan uzak olmayacağına işaret ederek eşine az rastlanır bir imeceyle yirmi yıldır sevgiyle büyüterek 19. festivalin gerçekleşmesini görmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Festivalin bugünlere gelmesinde Mersin halkının desteğine ve katkı sağlayan değerli kent yöneticilerine teşekkür eden Yağcı, kültür insanı kimlikleriyle kentimize değer kattıklarını altını çizerek, "Belediye Başkanlarımıza, Oda Temsilcilerimize, sponsorlarımıza bugüne kadar emeği geçen tüm yöneticilerimize şükranlarımızı borç biliriz. Aramızdan ayrılan Hayri Atat,İrfan Solmazer, Doğan Akça'yı da rahmetle anıyorum." dedi..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,3 Ekim 2021 tarihinde Rus Kızıl Ordu Korosu ve Haluk Levent konseri ile Mersinliler’e bir müzik ziyafeti yaşatmak istediklerini dile getirdiği konuşmasında, "Müzik Festivalimizin Yürütme Kurulu Üyeleri’ne, Selma Yağcı hanımefendinin, değerli ablamızın, büyüğümüzün nezdinde çok teşekkür ediyoruz. Festivalimizin başarılı geçmesini diliyorum. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin tanıtımı konusunda da daha iyi olabiliriz. Özellikle sosyal medyada bu paylaşımları yapmak gerekiyor. Sosyal medya kullanıcılarının da bu katkıyı vermeleri önemli diye düşünüyorum. Çünkü izlenimlerim o yönde” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanlarına ve sponsorlara teşekkür plaketi verildi.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Selma Merze Yağcı, "Hepinizi saygıyla selamlıyor, bizleri yalnız bırakmadığınıuz için teşkkür ederim. Nice festivallerde buluşmak üzere müzikle kalın, sevgiyle kalın.." sözleriyle tanıtım toplantısı tamamlandı.

10. Beste Yarışması ve 21. Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği, pandemi nedeniyle gelecek yıla ertelenirken toplamda sekiz etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Merfest, Festival Sanat Ödülü, Festival Kent Ödülü ve Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü, olmak üzere üç dalda ödül de dağıtacak.

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali tanıtım toplantısı sonrası konuklara ikramlarda bulunuldu.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Advert