TEMAD MERSİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Advert

TEMAD MERSİN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil Kur, yayınladığı mesajla 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutladı

TEMAD MERSİN  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
TEMAD MERSİN  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI Salih Abidin Pala

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur kutlama mesajında; "Bugün kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatını hiçe sayıp canını ortaya koyan Gazilik onuruyla yüceltilen kahramanlarımızın günüdür.

Bugün T.B.M.M. ’nin Türk Milletinin vefa duygusunun bir nişanesi olarak Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e Mareşal rütbesi ve Gazilik ünvanının verildiği günün 100 üncü yıldönümüdür.

Bugün Yüce Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e şükran ve minnetini ifade ettiği gündür.

Vatan topraklarımıza, bayrağımıza karşı yapılan her türlü saldırılara “ VATAN SANA CANIM FEDA “ diyerek gözlerini bile kırpmadan mücadele ederek bu uğurda canlarını seve seve feda etmeyi göze alan Gazilerimizin günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş Gazilerimizi rahmetle anarken tüm Gazilerimizin bu mutlu gününü kutluyor sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum." açıklamaları yer aldı.

MERSİN KENT HABER

 

 

Advert