Mersin'de Yük Taşımacılığı Denetimlerinde 859 Araç Trafikten Men Edildi
Advert

Mersin'de Yük Taşımacılığı Denetimlerinde 859 Araç Trafikten Men Edildi

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Ekipleri, yük taşıyan araçlarının denetiminde 2021 yılı ilk 8 ayda kontrol edilen 157.446 araçtan 9.503 üne trafik yönünden ceza işlem uygulanarak 859 araç gerekli şartları yerine getiren kadar geçici süreliğine trafikten men edildi.

Mersin'de Yük Taşımacılığı Denetimlerinde 859 Araç Trafikten Men Edildi
Mersin'de Yük Taşımacılığı Denetimlerinde 859 Araç Trafikten Men Edildi Salih Abidin Pala

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Ekipleri, Karayolunda yük taşımacılığı yapan araç şoförlerinin, yapmış oldukları çeşitli kural ihlalleriyle trafik güvenliğini olumsuz etkiledikleri, karışmış oldukları kazaların şiddet ve sonuçlarının da ağır olduğu gözlenmektediklerini belirtti.

Bu araçların özellikle son dönemde emniyet şeridi üzerinde bekleme yapan yine aynı cins araçlara çarparak kazaya karıştıkları, bekleme yapan araçların ise gerekli güvenlik önlemlerini almadıkları, sürücülerinin araçların arızasını gidermek için uğraştıkları esnada yaralandıkları veya hayatlarını kaybettikleri ifade edildi.

Şehirlerarası karayollarında yük taşımacılığı yapan araçların görünürlüğünü ve güvenliklerini artırmaya yönelik olarak bu araçlarda yan ve arka koruma çerçevesi ile arka işaret levhası ve reflektör bulundurulması başta olmak üzere kazalara etken diğer trafik ihlallerini önlemek amacıyla ilimizde denetimler yapılmaktadır.

Yük taşımacılığı yapan araçlar üzerine yapılan özel denetimde; 2021 yılı ilk 8 ayda kontrol edilen 157.446 araçtan 9.503 üne trafik yönünden ceza işlem uygulanarak 859 araç gerekli şartları yerine getiren kadar geçici süreliğine trafikten men edildi.

MERSİN KENT HABER

Advert