Turna Misali, Tokyo Film Festivali'nde
Advert

Turna Misali, Tokyo Film Festivali'nde

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli, yönetmenliğini İffet Eren Danışman Boz'un, yapımcılığını İEDB Film adına Eyüp Boz'un yaptığı Turna Misali filmi, Dünya Prömiyerini Tokyo Film Festivali'nde gerçekleştirecek.

Turna Misali, Tokyo Film Festivali'nde
Turna Misali, Tokyo Film Festivali'nde Salih Abidin Pala

Yönetmenliğini İffet Eren Danışman Boz'un, yapımcılığını İEDB Film adına Eyüp Boz'un üstlendiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli ve 2019 yılında TRT 12 Punto Senaryo Günleri'nde TRT ön alım ödülü kazanan Turna Misali adlı sinema filmi, dünya prömiyerini bu yıl 31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan 34. Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştirecek.
 
Anadolu'da bin yıldır konar göçer kültürünü devam ettiren Sarıkeçili Yörükleri'nin yaşamını konu alan Turna Misali filmi, Tokyo Uluslararası Film Festivali'nde “Asian Future” bölümünde yarışacak.
 
Başrollerini Sennur Nogaylar, Necmettin Çobanoğlu, Timur Ölkebaş ve Zeynep Elçin'in paylaştığı Turna Misali filminin senaryosu, Eyüp Boz ve İffet Eren Danışman Boz'a ait. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin de desteklediği ve Silifke ilçesinde çekilen filmin kurgusunu Melik Saraçoğlu, müziğini Coşkun Karademir ve görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz üstlendi.

 
KÜNYE

TURNA MİSALİ
2021/Türkiye/98'
Renkli, Dcp, 2.39, 5.1 Sound Türkçe
 
Yapım: İEDB Film
 
Yönetmen: İffet Eren Danışman Boz
 
Yapımcılar: Eyüp Boz, İffet Eren Danışman Boz
 
Senaryo: Eyüp Boz, İffet Eren Danışman Boz
 
Oyuncular: Sennur Nogaylar, Necmettin Çobanoğlu, Timur Ölkebaş, Zeynep ElçinSercan Can, Deniz Ceylan, Kasım Boran Aslan, Tankut Kılınç, Barbaros Engin
 
Görüntü Yönetmeni: Eyüp Boz
 
Kurgu: Melik Saracoğlu
 
Ses: Fatih Aydoğdu
 
Renk Düzenleme: Cem Taşkara
 
Ses Miksaj: Meriç Erseçgen