KARADUVAR BALIK FESTİVALİ İREM DERİCİ İLE COŞTU
Advert

KARADUVAR BALIK FESTİVALİ İREM DERİCİ İLE COŞTU

Akdeniz Belediyesi, İkinci Karaduvar Balık Festivali düzenlenen törenle başladı.

KARADUVAR BALIK FESTİVALİ İREM DERİCİ İLE COŞTU
KARADUVAR BALIK FESTİVALİ İREM DERİCİ İLE COŞTU Salih Abidin Pala

Akdeniz Belediyesi; ilkini 2019 yılı  düzenlediği , kentte büyük ses getiren Karaduvar Balık Festivali’nin bu yıl  sahilde festival için düzenlenen festival alanda renkli görüntülerle başladı.

İki gün sürecek olan Karaduvar Balık Festivali'nde İrem Derici ve Ece Seçkin gibi sevilen sanatçılar konserlerde sahne alacak.

2. Karaduvar Balık Festivali'ne Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, AK Parti Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan,Mersin Müftüsü Şaban Kondi'nin yanı sıra Karaduvar halkı büyük ilgi gösterdi.

Balık-ekmek lezzeti, oyun, eğlence, müzik hepsi bir arada…

Festival Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Karaduvar Balık Festivali'nin ikincisini düzenlemekten duyduğu mutluluğu dile getirirken, destek veren herkese teşekkür etti. Başkan Gültak, Karaduvar sahilini düzenleyerek halkın hizmetine sunduklarını, yıllarca çözümlenemeyen sahili bugünkü haline getirerek halkın yaşamına sunduğuna dikkat çekti. Karaduvar'ın kent için ülke için önemli bir tatil ve turizm yeri olduğuna işaret ederken Mersin ekonomisinde balıkçılık önemli bir yer tutuğunu, bu bölgede her türlü taze balığın halkın hizmetine sunulduğunu ifade etti. Karaduvar'ı balıkçılığın cazibe merkezi yapacaklarının altını çizerek, gerek sahil gerekse balıkçı lokantalarının bulunduğu caddenin üstünü de kapatarak bu çarşı merkezini balıkçılığın merkezi haline geleceğini belirtti. Başkan Gültak, Festivale destek veren başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine Bakanı Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su'ya teşekkür ederken, destek veren STK  ile Karaduvar Halkına teşekkür etti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin her türlü yatırımla halkımız buluşuyor, her sektörde yatırım oldui 341 projenin açılışının gerçekleştiğini belirtti. Akdeniz Belediyesi2nin çalışmalarını takditle izlediğini ifade eden Vali Su, "Kentimiz için güzel projeler hayata geçiyor. Başta Cumhurbaşkanımız, Hazine Bakanımız Lütfi Elvan'a teşekkür ediyorum. Bu güzel sahilde turizm yatırımlarıyla hak ettiği yere gelecek. Karaduvar balkıçı barınağı da genişetilerek sonuçlandıracağız.Balıkçılarımızın hizmetine sunacağız. Karaduvar Balık Festivali'nin düzenlenmesinde Akdeniz Belediye Başkanımız Mutafa Gültak Beye, Akdeniz Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor" sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Festivalin açılışında AK Parti milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz ve Ali Cumhur Taşkın vatandaşları kutlayarak Karaduvar'a desteklerinin süreceğini ifade eden kısa birer konuşma yaptılar.

Tören öncesi Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak beraberindeki Akdeniz Belediye Meclisi Üyeleriyle birlikte Gazetecilerle yemekte bir araya geldi.

Sıcak bir ekim öğleden sonrasında açılış öncesi Kazak Dans Gösterisi ilgi çekerken çocuklara yönelik yarışmalar, balık ekmek dağıtım etkinlikleri, çocuklar için hazırlanmış oyun balonları, kaydıraklar çocukların büyük ilgisini çekti. Gün boyu farklı etkinliklerle festival,  renkli görüntülerle sürüyor.

Başkan Gültak tezgahın başına geçerek balık pişirdi, vatandaşlara balık ikram etti. 

Vali Su ve Başkan Gültak, festival alanını gezerek vatandaşlarla sohpet etti. Akdeniz Belediyesi'nin halka ücretsiz balık ekmek, şalgam dağıttığı stantları gezen Vali Su ve Başkan Gültak vatandaşların ilgisinden hoşnut kaldı.

Akşam saat 19.00'da ünlü pop starı İrem Derici sahne aldı.

Hayranları karşısına çıkan İrem Derici, bir birinden güzel şarkılarıyla buluştu.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, sanatçı İrem Derici'yi tebrik ederek sanatçıya çiçek takdim etti.

Akdeniz Belediyesi’nin, bu yıl ikincisini düzenlediği “Karaduvar Balık Festivali’nin” ilk gününde binlerce insan, festivalin gerçekleştiği Karaduvar sahiline adeta akın etti. Mersin'in ilk balık festivali olma özelliği de taşıyan ve iki gün sürecek olan festivalde, konuklara 5 ton sardalya-ekmek ikram edilecek.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

 

 

Advert