Güney İlleri Tabip Odaları'ndan Halkın Sağlık Hakkına Sahip Çıkıyoruz Açıklaması
Advert

Güney İlleri Tabip Odaları'ndan Halkın Sağlık Hakkına Sahip Çıkıyoruz Açıklaması

Adana, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye Tabip Odalarının bir araya gelmesiyle kurulan Güney İlleri Tabip Odaları, Mersin Tabip Odası'nda, TTB öncülüğünde eylem ve etkinlikler düzenleyerek sağlıkta dönüşümün yarattığı etkinlikler için basın açıklamasında bulunuldu.

Güney İlleri Tabip Odaları'ndan Halkın Sağlık Hakkına Sahip Çıkıyoruz Açıklaması
Güney İlleri Tabip Odaları'ndan Halkın Sağlık Hakkına Sahip Çıkıyoruz Açıklaması Salih Abidin Pala

Güney İlleri Tabipler Odasından yapılan açıklamada;
        "Bugün, burada 25 yıl önce Adana, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye Tabip Odalarının bir araya gelmesiyle kurulan Güney İlleri Tabip Odaları olarak bulunuyoruz. Bölge bazında hekimlerin, sağlık ortamının ve halkın ortak sorunlarını kamuoyu ile paylaşmak, çözüm önerilerimizi sunmak ve TTB öncülüğünde eylem ve etkinlikler düzenleyerek sağlıkta dönüşümün yarattığı yıkımdan hep birlikte kurtulmak için bir aradayız.

Ülkemizdeki 175 bin hekimin taleplerini Sağlık Bakanı ile görüşmek istiyoruz. Bu görüşme isteği 175 bin hekimin talebidir. Sağlık Bakanı bu görüşmeden kaçınmamalıdır. Taleplerimizin karşılık bulmaması halinde ülkemizin dört bir yanındaki hekimlerle birlikte mücadelemizin büyüyeceğinden ve sonuç alıncaya kadar devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır.
        Türk Tabipleri Birliği ve tabip odaları olarak hekimlerle, sağlık emekçileriyle, toplumla çalışma ortamlarında ve yaşam alanlarımızda buluşmalarla taleplerimizi dile getireceğiz. Sağlık Bakanı'nın talebimize yanıt vermemesi halinde illerden odalarımızla beraber taleplerimizi dile getireceğimiz bir yürüyüşle Ankara'da bir araya geleceğiz. İktidar bu vurdumduymaz ve sağlık emekçilerine düşman tutumunda ısrar ederse GöREV'in de kaçınılmaz olduğunu bilmelidir.
        Bugün COVID salgını nedeniyle Türkiye genelinde ölen 477. sağlık çalışanı,  Mersin'de kaybettiğimiz 10. Doktor, 21. sağlık çalışanı Prof. Dr. Abdullah Canataroğlu'nu anmak, anısını ölümsüzleştirmek için de bir araya geldik. Abdullah hocamızın ailesine ve mesai arkadaşlarına başsağlığı ve sabır dileklerimizi iletiyor, basının ve kamuoyunun önünde fotoğrafını duvara asıyor ve bu son olsun diyoruz." ifadeleri yer aldı.

,MERSİN KENT HABER

Advert