RÜYA GİBİ BİR MODA FİLMİ :ERİŞİM
Advert

RÜYA GİBİ BİR MODA FİLMİ :ERİŞİM

Tasarımcı Mert Erkan, İlkbahar/Yaz 2022 moda filmini ve lookbook çekimlerini Ortaköy’deki Tarihî Hüsrev Kethüda Hamamı’nda gerçekleştirdi.

 RÜYA GİBİ BİR MODA FİLMİ :ERİŞİM
 RÜYA GİBİ BİR MODA FİLMİ :ERİŞİM Salih Abidin Pala

Fashion Week Istanbul 2021’in ikinci dönemi 12-15 Ekim 2021 tarihleri arasında dijital olarak gerçekleştirildi.

İlhamını “Hedonizm” felsefe akımından alan tasarımcı bu koleksiyonda; hedonizmin kelime anlamından yola çıkarak içinde barındırdığı tüm tanımlara ve kuramlara atıfta bulunmak istedi. Tasarımcı, Aristippos’a göre haz tanımını baz alarak; mutluluğa, gerçek hazza, başarıya, hedef noktasına, aşka, insan beyninin kanallarına ve birçok erişmek istenilen noktalara erişimi genel olarak ele alıp, koleksiyonun adını da buradan yola çıkarak ERİŞİM koydu.Tanım olarak erişimi öznel  ve soyut biçimde işledi.

Tüm prodüksiyonu Asil Çağıl’ın üstlendiği moda filminde; Best Model of Turkey 2019 birincisi Derya Ekşioğlu, Dilara Kurşun, Melissa Aslan ve Deniz Tekin yer aldı.

Toplam 20 look sergilenen koleksiyonda; birbirinden farklı bağlantı noktalarını kendi öznel tavrıyla yorumlayan Erkan, cut-out detayları, farklı kumaş ve renk mix’leri, süs dikiş detayları, halka tokalar, oval ve keskin hatların birlikteliğini formlara yansıttı.  4 renk üzerinden ilerleyen tasarımcı, beyaz, yeşil, metalik gri ve mor renklerini kullandı.

Video çekimlerini Ufkun Medya ve ekibi üstlenirken, lookbook çekimlerini ise Edip Gündoğdu gerçekleştirdi. Makyajlar M.A.C. Cosmetics Türkiye ekibi’ne, saçlar ise Mehmet Tatlı Kuaför’e aitti.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla

düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)

nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından desteklenmekte ve Moda

Tasarımcıları Derneği (MTD) ile İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğinde yürütülmektedir.

MERSİN KENT HABER