PARÇALANMIŞ KİRALIK ARAÇLAR MERSİN'DE DEPODA BULUNDU
Advert
Advert

PARÇALANMIŞ KİRALIK ARAÇLAR MERSİN'DE DEPODA BULUNDU

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri değişik illerden kiralanan kiralık otolar parçalanarak bir depoda yapılan aramalarda bulundu.

PARÇALANMIŞ KİRALIK ARAÇLAR MERSİN'DE DEPODA BULUNDU
PARÇALANMIŞ KİRALIK ARAÇLAR MERSİN'DE DEPODA BULUNDU Salih Abidin Pala

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada;

"Asayiş Şube Müdürlüğümüzce 04.10.2021 günü yapılan çalışmalarda D.B.K. isimli şahsın İstanbul ve İzmir illerinden kiralamış olduğu yüksek model lüks araçları ilimize getirerek GPS sistemini söktükten sonra parçalanması için ilimizde deposu bulunan R.A isimli şahsa sattığı şeklinde bilgiler elde edinilmesi üzerine R.A isimli şahsa ait Çukurova Mahallesinde bulunan depoda yapılan aramada;

İstanbul ilinden kiralanan 2021 Model Toyota marka ve İzmir ilinden kiralanan 2020 model Renault Megane marka araçların bir kısmı parçalanmış vaziyette ele geçirilirken, Toyota marka araç içerisinde çakmaklık girişi ile çalışan GPS sinyal kesici (sinyal girişim engelleyici) cihaz ele geçirildi.

Yine aynı depoda Şasi ve motor numaraları silinmiş ve parçalanmış Mercedes Vito marka araç, Yakalama Haciz şerhi bulunan Peugeot, İveco marka kamyonetler ile parçalanmış araçlara ait numaraları silinmiş motor blokları ve kasalar ele geçirilerek kriminal inceleme yaptırılmak üzere muhafaza altına alındı. Firari şüphelileri yakalamaya yönelik çalışmalar devam etmektedir." açıklamaları yer aldı.

MERSİN KENT HABER