MESİAD, BAŞKAN SEÇER’İ AĞIRLADI

MESİAD, BAŞKAN SEÇER’İ AĞIRLADI

MESİAD, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in katılımı ile kentimizin ve bölgemizin dünden bugüne projelerinin konuşulduğu toplantı düzenledi.

MESİAD, BAŞKAN SEÇER’İ AĞIRLADI
MESİAD, BAŞKAN SEÇER’İ AĞIRLADI Salih Abidin Pala

Toplantıya MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTSO önceki dönem Meclis Başkanı Mahmut Arslan, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, ÇUGİDER Başkanı Sibel Gelbul’un yanı sıra MESİAD Üyeleri katıldı.

Kentimiz ve bölgemizle ilgili ulaşım, yatırım, altyapı, üstyapı, turizm, tarım, liman ile lojistik başta olmak üzere birçok projesinin görüşüldüğü toplantı Tenis Kulübü Restoranda yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan MESİAD Başkanı Hasan Engin, kentimizin yatırım projelerinin yanı sıra iş dünyasının sorunlarını görüşmek, MESİAD üyelerinin fikir, talep ve önerilerini doğrudan yetkililere iletmeleri için toplantıyı düzenlediklerini belirtti. Periyodik olan düzenlenen toplantıların devam edeceğini söyleyen Başkan Engin, “Dünyanın en güzel kentlerinden olan Mersinimiz için her zaman çalışmalar yürüttük. Kent dinamikleri ile diyalog içerisinde sorunlara çözüm arıyoruz. Kentimizde sosyal hizmet, ekonomik ve çevresel yatırımlara, istihdam ve üretici girişimlere destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, STK’ların görüşlerini önemsiyor. Taş binadaki önceki makam odasını sivil toplum kuruluşları için toplantı odasına çevirdi.” dedi.

“İş insanları olarak her zaman benimle diyaloğa açık olmanızı arzu ederim”

Sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerinin de çok iyi olduğunu ifade eden Seçer, kentin faydası için iş insanlarının kendilerine yardımcı olması çağrısında bulunarak, “İş adamlarının samimi olarak bize yardımcı olması lazım. Hangi siyasi partiden olursanız olun. Benim için AK Parti’lilik, HDP’lilik, CHP’lilik, İYİ Parti’lilik, MHP’lilik meselesi yok. İş insanları olarak her zaman benimle diyaloğa açık olmanızı arzu ederim. Bu size de fayda sağlayacaktır, kentimize de fayda sağlayacaktır” dedi.

Sivil toplum Başkan Seçer’den duyduğu memnuniyeti dile getirdi

MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin yaptığı değerlendirmede, “Her telefon açtığımızda mutlaka görüşüyoruz, randevularımız günü gününe gerçekleşiyor. Bu konuda hiçbir sıkıntı yok Büyükşehirimizden. Ayrıca kentin en kuzeyinde, Toroslar’ın eteğindeki yolları da biliyoruz. Sıcak asfaltla Tepeköy’den Avgadı’ya o yolların birçoğu yapılmış. Görüyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, kentin geleceği açısından bir arada olmanın önemli olduğuna değinerek, “Sayın Başkanımız farklı bir Başkanlık profili çiziyor gerçekten. Herkesle beraber, iç içe. Yaptıklarını da sorguluyor bizlere açık açık. Mersin olarak gerçekten şanslıyız. Sayın Hasan Engin ve MESİAD ailesine teşekkür ediyorum, değerli Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum bir arada olduğumuz için” diye konuştu.

MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ise “Başkan Vahap Seçer Mersinimiz için bir şanstır. Hep beraber destek olmamız lazım” diye konuştu.

MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli ise “Göreve geldiği andan itibaren Başkanımızı sürekli yanımızda hissettik. Bir dediğimizi iki etmedi. Vahap Başkan her zaman bizim yanımızda, her şeyimizle ilgileniyor, kesinlikle yanımızda. Sanayiye verilen destek Mersin ekonomisine döner Başkanım”  ifadelerini kullandı.

MESİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Adnan Gündoğdu, Başkan Seçer’e muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen taleplerin kısa sürede çözülmesi için gösterdiği hassasiyeti takdir ettiğini belirterek,  “Bundan 15 gün önce Mut’ta bir toplantıya katıldım. Kent Konseyi’nin, Sayın Vali’nin, Büyükşehir yetkilileri ve MESKİ’nin olduğu bir toplantıydı. Orada köylü, muhtar bir talepte bulundu. Orada sizin yetkili arkadaşlarınız; takdir ettim onları; ‘efendim biz hazırız. Sayın Başkanımız bize talimat verdi. Biz size boruları veriyoruz’ dedi” diye konuştu.

Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci, “Mersin’e yaptığınız çalışmalardan, katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın kapısı sürekli STK’lara açık, istediğimiz zaman görüşebiliyoruz” dedi.

Bir önceki dönem MTSO Meclis Başkanı Mahmut Arslan, Başkan Seçer’in çok güzel çalışmalara imza attığını belirterek, “Çok güzel çalışmalara imza atıyorsunuz. Mersin’in birikmiş birçok sorununu çözüyorsunuz. Bu anlamda size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalarından MESİAD üyeleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e kentle ilgili sorular yöneltirken, Başkan Seçer tüm soruları tek tek cevapladı.