TEMAD Mersin, Ankara'da MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. İzzet Ulvi Yönter İle Görüştü

TEMAD Mersin, Ankara'da MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. İzzet Ulvi Yönter İle Görüştü

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Ankara'da Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. İzzet Ulvi Yönter'i ziyaret ederek Astsubayların sorunları ve çözümüyle ilgili kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

TEMAD Mersin, Ankara'da  MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. İzzet Ulvi Yönter İle Görüştü
TEMAD Mersin, Ankara'da  MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. İzzet Ulvi Yönter İle Görüştü Salih Abidin Pala

TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, "Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Mersin İl Başkanlığı olarak her ortamda ve her platformda Emekli ve Görevdeki Muvazzaf Astsubaylarımızın sorunlarını, maddi sıkıntılarını, hukuki meselelerden kaynaklanan “Özlük Haklarındaki” mağduriyetlerini ve bunların çözümünün ivedilikle yapılmasının gerekli olduğunu, Emekli Astsubaylarımızın geçim sıkıntısı içinde olduklarını, her geçen gün daha da yaşamlarının  zorlaştığını dile getirdik ve sorunlarının çözümü için siyasi parti farkı  gözetmeksizin  siyasi yetkililere, İlimizde ve İlimiz dışındaki çeşitli siyasi partilere mensup,  görüştüğümüz  Milletvekillerine bunları yazılı ve sözlü olarak ileterek yardımlarını talep ettim." dedi.

Kur, "Genelde her yerden olumlu yaklaşım gördük,  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. İzzet Ulvi YÖNTER Beyefendinin Danışmanı Sn .Metin PUSAT geçen hafta içinde şahsımı arayarak “Astsubaylarımızın sorunları ve çözümleri hakkında Genel Başkan Yardımcımızın benimle görüşmek istediğini belirterek,  30 KASIM 2021 Tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine davet edildim.  Bu gelişmeleri TEMAD Genel Başkanımız Sn.Hamza DÜRGEN  ile görüştüm. TEMAD Genel Başkanımız ve Genel Başkan Yardımcmız Sn. Av..Fazıl GÜRLER ve Genel Başkan Yardımcımız Sn. Cemal BAŞER  ile birlikte 30 KASIM 2021 tarihinde 4 kişiden oluşan bir heyet ile  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Dr. İzzet Ulvi YÖNTER Başkanımızla  kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik.

Bu görüşmelerde:

  1. Astsubaylara Kıdemli Astsubay Tazminatı verilmesi ve emeklilerine de yansıtılması,
  2. Astsubayların Göreve Başlama Derecelerinin 9/2–8/1 olması ve emeklilerine de Yansıtılması,
  3. Sicil Affı düzenlemesi,
  4. Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN ve Mersin İl Başkanı olarak benim tarafımdan; 26 Hizmet Yılını doldurup emekliye ayrılan bir Astsubayın 2 dereceden emekli olduğunu ve eline ise 3800tl.- 4000 tl arasında bir maaş geçtiğini, bu maaşla yaşam standartlarının çok düşük olduğunu, çözümünün ise 926 sayılı kanuna tabi olan Astsubaylarımızın 3000 olan ek göstergelerinin, ivedilikle 3600 seviyesine çıkarılması için gerekli olan  düzenlemenin yapılmasını talep ettik,
  5. Astsubayların mesleğe başlama eğitimlerinin ön lisanstan, lisans seviyesine çıkarılması,
  6. Adi Malul olarak emekli olan Astsubayların durumunun düzeltilmesi,
  7. Astsubaylara tanınan 1/4 Derece/Kademenin Ek göstergesinin 926 sayılı kanuna göre düzenlenmesi,
  8. 18 yaş altında sınıf okullarında geçen sürelerin fiili hizmet süresinden sayılması,

          Hususlarında hazırladığımız yasa değişikliği (Genel gerekçe, Madde gerekçeleri ve Kanun teklifi) önerilerimizi sunarak Sn. YÖNTER ’den desteklerini ve mağduriyetlerimizin çözümünün  bir sonuca varması için yardım ve desteklerinin devamını  talep ve temenni ettik.

Kur, çok sıcak ve samimi geçen görüşmeler sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. İzzet Ulvi YÖNTER, konuları detaylı olarak inceledikten sonra gereken tüm desteği vereceğini ifade belirterek, Yönter'in bundan sonra Türkiye Büyük Millet Meclisinde Astsubayların temsilcisi olacağını ifade etti.

Kur, "Bu süreç içerisinde bizlere desteklerini ve yakın ilgililerini eksik etmeyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Dr. İzzet Ulvi YÖNTER Beyin Danışmanı Sn. Metin PUSAT’a, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Sn. Serdar SOYDAN’a, MHP. Disiplin Kurulu Üyesi Sn.Taner GÖKÇEK’e de sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.

Heyetimize ve heyetimizin şahsında tüm Astsubay Camiasına gösterdikleri yakın ilgi ve alakaları için MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Dr. İzzet Ulvi  YÖNTER Beyefendiye çok teşekkür ediyor, Astsubayların bekledikleri haklara kavuşmaları için verecekleri desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

MERSİN KENT HABER