KANAL 33’TE YAYINLANAN “ÇATI KATI” PROGRAMINDA BÜYÜK BAŞARI.

KANAL 33’TE YAYINLANAN “ÇATI KATI” PROGRAMINDA BÜYÜK BAŞARI.

Kanal 33 Tv’de yayınlanan “Çatı Katı” programı kendi gününde ve saatinde Türk televizyon programları arasında ilk 30 Program içerisinde yer aldı.

KANAL 33’TE YAYINLANAN “ÇATI KATI” PROGRAMINDA BÜYÜK BAŞARI.
KANAL 33’TE YAYINLANAN “ÇATI KATI” PROGRAMINDA BÜYÜK BAŞARI. Salih Abidin Pala

Kanal 33 ekranlarında yayınlanan ve 25 programdır devam eden “Çatı Katı” programı Yayınlanan saatinde ilk 30 program içerisinde yer almayı başardı. Prodüksiyonunu “MCD Prodüksiyonun” üstlendiği, Sanat Danışmanlığını “Act Sanat Atölyesinin” yaptığı “Çatı Katı” programı geçtiğimiz hafta yakaladığı başarı ile hedefini yükseltti. Programın yayınlandığı Cuma Günü saat 21:00’da sıralamada 30. Sırada yer alarak Türkiye sıralamasında kendini gösterdi.

“HEDEFİMİZ ARTIK DAHA İLERİSİ.”

MCD Prodüksiyon sahibi ve Kanal 33 Yönetim kurulu üyelerinden Muratcan Demirtaş hedeflerinin daha ilerisi olduğunu söyledi.

“ÇATI KATI PROGRAMINDA ASLINDA BİZ EĞLENMEK İSTEDİK.”

Act Sanat Atölyesi, Genel Sanat Yönetmeni Hakan Yeni “Çatı Katı” programının hazırlık sürecinde 18 kişilik bir çalışma ekibi ile başladıklarını ve bu çalışmaların neticesinde “Biz bu programda eğlenmeliyiz” diyerek başladıklarını aynı zamanda da Sanatsal çalışmaların da bu noktada çok etkili olduğunu söyledi.

MCD Prodüksiyon sahibi ve Kanal 33 Yönetim Kurulu Üyelerinden Muratcan Demirtaş ve Act Sanat Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Hakan Yeni sorularımızı yanıtladılar.

Çatı Katı Programı başlangıç hikayesi nedir?

Hakan Yeni: Programımız aslında yeni bir üretim yapma noktasında ortaya çıktı. Act Sanat Atölyesi ekibi ile birlikte bir hazırlık içerisine girdik. Yapılacak program noktasında netleştikten sonra içerikleri konusunda bir süre araştırma yaptık. Her bir içerik kendi içinde farklı bir çalışma farklı bir özen istiyordu. Bu noktada da ekip içerisinde kim hangi içerikte daha çok eğlenir diye bir iş bölümü yaptık. Hedefimiz eğlenmek ve nitelikli bir işin ortaya çıkmasıydı aslında. İçerik, dosya ve hedef belirlendikten sonra da Kanal 33 ile görüşmeler yapıldı. Başta yaptığımız toplantıda Kanal 33’yönetimi ile birlikte en iyisini yapmak için yola çıktık. Turgay Demirtaş, Tunç Demirtaş, Tolga Demirtaş ve Muratcan Demirtaş ile birlikte Genç ve dinamik bir ekip oluşturduk. Sonrası da zaten süreç içerisinde düzenli ve disiplinli çalışma ile ilerledi.

Muratcan Demirtaş: Biz bu noktada Yönetim Kurulu olarak projeye hepimiz çok inandık. “Neden böyle bir program tutulmasın ki?” dedik. Biliyorsunuz Kanal 33 televizyonu uzun zamandır sadece yerel bir televizyon değil ulusal yayın yapan bir televizyondur. Bu noktada da sadece yerel olarak değil ulusal bir proje olarak baktık “Çatı Katı” programına. Hazırlığımızı da çalışmamızı da ona göre şekillendirdik.

Programın içeriğinde neler var?

Hakan Yeni: Sokak röportajından, Müziğe, Psikolojik temrinlerden, ünlü konuklara aynı zamanda da sosyal medyalarımızdan yayınladığımız soru – cevap içeriklerimiz de var. Aslında geniş kapsamlı ve eğlenceli içerikler ile süslüyoruz programımızı.

Muratcan Demirtaş: Amacımız eğlenmek ve nitelikli bölümler üretmek. Bu noktada da ekiplerimiz her hafta tüm hızıyla program için yeni içerikler araştırıyorlar. Her bölüm öncesinde de hepimiz oturup bir önceki bölümün kritiğini yapıyoruz. Bence bu bizi bir adım daha ileri götürüyor.

İleriye dönük projeleriniz var mı?

Muratcan Demirtaş: Var tabii ki, Hakan bey ile üç proje üstünde çalışıyoruz. Biri daha önce yapılmamış biçimde gerçekleştirmeyi planladığımız “Liseler Arası Tiyatro Festivali” bu festival daha önce izlediğiniz ya da bildiğiniz formatın dışında gerçekleşecek ve ödül sistemini de profesyonel tiyatrocuların kararlarından oluşturacağımız bir sistemde ilerleyecek program.

Hakan Yeni: Okulların hem hazırlık aşamaları yani tiyatro oyunlarının çalışma süreçleri, gençlerin çalışırken nelere dikkat ettikleri gibi içerikleri seyircilerimiz Kanal 33 ekranlarından takip edebilecek. Diğer projelerimiz de iki yeni formatta projeler. Şimdilik hazırlık aşamasında ama programlar ile ilgili görüşmelerimiz başladı.

Muratcan Demirtaş: Hedeflerimiz yüksek, üretim noktasında hepimiz çok heyecanlıyız. Böylelikle de Hem Kanal 33, hem Act Sanat Atölyesi, hem de MCD prodüksiyon olarak farklı ve daha önce cesaret edilmeyen projelere gireceğiz.

MERSİN KENT HABER