TMMOB İÇMİMARLAR ODASI MERSİN İL YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

TMMOB İÇMİMARLAR ODASI MERSİN İL YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

TMMOB İçmimarlar Odası Mersin İl Temsilciliği 2. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimlerin ardından yeni yönetim kurulu belirlendi.

TMMOB İÇMİMARLAR ODASI MERSİN İL YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
TMMOB İÇMİMARLAR ODASI MERSİN İL YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ Salih Abidin Pala

İçmimarlar Odası Genel Merkezi, 20/214 sayılı karara istinaden TMMOB İçmimarlar Odası Mersin İl Temsilciliği kurulması kararı almıştı.

Bu kararın ardından İçmimarlar Odası Mersin Temsilciliği ilk Genel Kurulu’nu 28 ağustos 2021 tarihinde yaptı.

 TMMOB İçmimarlar Odası Mersin İl Temsilciliği 2. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimleri Turuncu Liste kazandı. 

 İçmimarlar Odası Mersin İl Temsilciliği Yönetim Kurulu şu adlardan oluştu:

  K. Burçin Köksal, Şebnem Belle, Zafer Uyaroğlu, Sezen Saraçoğlu, Gülten Tokmak Karakol ve Ali Şenli.

K. Burçin Köksal, İçmimarlar Odası Mersin İl Temsilciliği Yönetim Kurulu adına yaptığı konuşmasında  "İl temsilcisi olarak başladığımız yolda, İl Temsilciliğini kurduk, Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdik. Genel Kurulda seçime gittik." dedi.

Köksal, "Genel Başkanımız Emrah Kaymak ve Genel Sekreterimiz Turan Ayçiçek ve Genel Merkez Yönetimimize , Anamur İlçe Temsilcimiz Sn. Sibel Güzel Tekin 'e, Adana Şube Başkanımız Sn. Çağkan İnan ve yönetimine katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

“HEDEFİMİZ MESLEĞİMİZİN HAKLARINA SAHİP ÇIKMAK VE ŞUBE OLMAK”

Mesleki haklarının gasp edilmesi konusundaki kararlı olduklarını ve meslektaşlarının haklarına sahip çıktıklarını belirten Köksal "Sadece içmimar olmayan mesleksiz kişilerle değil ayrıca diğer meslek gruplarıyla da bu konuda ciddi bir mücadele veriyoruz." dedi. Böylece sadece meslektaşlarının değil içmimarlık hizmeti almak isteyen vatandaşın hakkını koruduklarını ifade eden Köksal, İçmimarın verdiği hizmetten yoksun kalan vatandaşın “sağlıklı işlevsel ergonomik mekânlarda yaşama haklarından yoksun bırakıldıklarını” ve oda olarak da amaçlarının bu dolandırıcılığa engel olmak olduğunu bu sebeple de bu konuda gerekli tespit ve çalşmalarının devam ettiğini, yasal süreçleri tamamlanan çalışmaların da olduğunu ve cezai işlem uygulandığını belirtti.

Seçilmiş Mersin İl Temsilciliği Yönetimi olarak, mesleki haklara ve etiğine bağlı olarak, iç mimarlığı hak ettiği konuma ulaştırmak için yönetim kurulu olma sorumluluğu ile geçmişte olduğu gibi çalışmaya devam edeceklerini belirten Köksal, “Hep ifade ettiğimiz gibi, hedefimiz Şube olmak. Çok kısa zamanda sizlerin desteğiyle sağlam adımlarla gerçekleştireceğimize yürekten inanıyoruz. Değerli meslektaşlarımız, unutmayalım ki birlikte güçlüyüz. Mesleğimizi hak ettiği konuma ulaştırmak ve gelecek nesillere mesleğimizi sağlam adımlarla taşımak için, yaşasın İÇMO birlikteliği. Sağlıklı, güzel günlere yelken açmak umuduyla” şeklinde konuştu.

MERSİN KENT HABER