HACI ÖZKAN, TÜRKİYE'DE YATIRIMLAR

HACI ÖZKAN, TÜRKİYE'DE YATIRIMLAR

AK Parti Mersin milletvekili Hacı Özkan, yayınladığı basın açıklamasında AK Parti döneminde ülke çapında yapılan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu

HACI ÖZKAN, TÜRKİYE'DE YATIRIMLAR
HACI ÖZKAN, TÜRKİYE'DE YATIRIMLAR Salih Abidin Pala

AK Parti Mersin milletvekili Hacı Özkan, "Dünyayı etkisi altına alan ve tüm dünyada ölümcül sonuçlar ortaya çıkaran Covid-19 virüsü maalesef ülkemizde de birtakım sorunlar ve buna bağlı toplumsal düzeni bozan sağlıktan eğitime, tarımdan turizme varıncaya kadar ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan birtakım sorunlar meydana getirmiştir.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, ülkemiz sağlık açısından bu süreçte adeta çığır açtı.

Muhalefetin para israfı dediği yapılma amacı boş dedikleri şehir hastaneleri Kahraman Sağlık çalışanları ve Personelleri ile adeta bu süreçte bir karargâh gibi hizmet verdi ve tüm dünyaya örnek olarak gösterildi.

Bu bağlamda sizlerin nezdinde tüm sağlık personellerimize buradan teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu süreç bize bir ilki daha yaşadık, kendi aşısını tamamen yerli imkanlarla üreten 6 ülkeden biri olduk, birçok ülke bu süreçte aşı sıkıntısı yaşarken güçlü ve kudretli Türkiye Cumhuriyeti Devleti, halkını aşısız bırakmayıp evlere kadar aşıyı götürdü.

Diğer dünya ülkeleri vatandaşlarına hastanelerinde yatak bulamazken, Devletimiz yurt dışında Covid19 hastalığına yakalanan ve yeterli tedavi göremeyen her vatandaşımızı talep etmesi halinde Ambulans uçakla ülkemize getirdi.

BU GÜCÜ LÜTFEN HAFİFE ALMAYINIZ.

Yaşadığımız tüm bu olumsuzluklarla mücadele ederken, istihdamı da elden bırakmadık. Yapılan son açıklama ile birlikte 30.000 sözleşmeli sağlık personeli ve 10.000 sürekli işçi alımını açıkladık.

Bunun 20.000 ini ÖSYM ye göndererek alımları başlattık. 10.000 sürekli işçiyi de mart ayında ÖSYM ye yolluyoruz.

Değerli basın mensupları, Bir diğer konu da bu süreçte eğitim. Yüz yüze eğitimin yapılamadığı bu zorlu süreçte çocuklarımız eğitimsiz kalmasın diye uygulanan EBA projesi adeta yüz akımız oldu. Bu süreçte Eğitimin başrolünde olan öğretmenlerimizi de unutmadık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesi ile birlikte öğretmenlerimizi sözleşme ve kadro sınıflamasından kurtarıyoruz.

Ayrıca baş öğretmen ve uzman öğretmen tabirlerini getirerek öğretmenlerimize yüksek lisans doktora eğitimlerine göre ek 1.000 TL ve 2.000 TL artı aylık desteği ile 1 kademe derecesi veriyoruz.

Bununla yetinmeyip 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşırken, bütçe sonunda ise öğretmenlik meslek kanunu da getiriyoruz.

Öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun, Ayrıca buradan bütün öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.

LÜTFEN BU GÜCÜ HAFİFE ALMAYINIZ,

Bu süreçte engelli kardeşlerimizi de unutmadık 2002’de ENGELLİ DEVLET MEMURU SAYISI 5.777 iken, bu sayı yapılan atamalar ile 2021 yılı itibarı ile AK PARTİ hükümetlerimiz sayesinde 63.087 lere getirildi.

Nerede Nereyee...

Tarım ülkesi olmamız münasebetiyle çiftçilerimizi de unutmadık. Tüm tarımsal ödemelerin %90 ı da kıymetli çiftçilerimizin hesaplarına yatmıştır.

Ayrıca kuraklıktan etkilenen 651 bin çiftçimize de 2,6 milyar TL destek Aralık ayı 2 yarısında hesaplarına yatacaktır.

Değerli Basın Mensupları ticarette de ekonomi rotamızı üretim, yatırım, ihracat ve istihdam üzerine kurduk. 2021 yılının ilk çeyreğinde 7,4 ve gelişmekte olan ülkeler arasında ilk sıraya geldik.

Her zaman Esnaf ve Sanatkarlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz

850.000 Esnafımıza vergi muafiyeti getirilerek ilave 10 milyar liralık istihdam destek paketi ve yine 10 milyar liralık imalata dayalı ithal ikamesi destek paketinin ve Salgın döneminde başlattığımız Esnaf kredilerine yönelik hazine faiz desteği ile ilgili 2021 de Esnafımızı faiz yükünden korumak amacı ile yaklaşık 60 lira esnaf kredisinin 5,2 milyar lirasını hazineden karşılanmış ve önümüzdeki 3 yıllık süreçte hazinenin yapacağı faiz desteği ödemeleri toplamda 26 milyar lirayı bulacak ve böylece Esnafımızın faiz yükünü azaltarak ilave yük altına girmeden islerini devam ettireceğiz.

Bu süreçte birçok doğal afetle de karşı karşıya kaldık.

Elâzığ depreminde Cumhurbaşkanımız ,Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Teşkilatlarımız ve İlgili Birimlerimiz tüm organları ile anında nasıl oradaysa, İzmir depreminde de oradaydı, 11 Ağustos Batı Karadeniz’de ki sel felaketinde de, 28 temmuzda Antalya’da başlayan ve

Mersinimizin Aydıncık, Gülnar, Bozyazı ve Silifke ilçeleri başta olmak üzere 17 ilimizde meydana gelen orman yangınlarından etkilenen vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık ve yaralarını sararak, mağduriyetlerini gidererek, afetlerden etkilenen konutlarını tekrar inşa ederek,

Sosyal devlet olmanın gerekliliğinin nasıl olduğunu tüm dünyaya örnek olacak şekilde, yerine getirildi.

LÜTFEN BU GÜCÜMÜZÜ HAFİFE ALMAYINIZ.

Aile ve çocuk destekleri hariç yaklaşık %50 oranında tarihi bir artış gerçekleştirilen asgari ücretten alınan gelir ve damga vergisinin kaldırılması da halkımız nezdinde büyük bir coşkuyla karşılanmıştır.

Siz değerli basın mensuplarımızın aracılığı ile, çalışanlarımıza ve işverenlerimize ASGARİ ücretin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde 2023 hedeflerine doğru ilerlerken;

CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISINI HATIRLATMAK İSTİYORUM

HEP BİRLİKTE;

ÇALIŞACAĞIZ, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ ...

ÜRETECEĞİZ, DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ …

GÜÇLENECEĞİZ, DAHA ÇOK GÜÇLENECEĞİZ …

BÜYÜYECEĞİZ, DAHA ÇOK BÜYÜYECEĞİZ … DİYORUM.

Siz değerli basın mensuplarımıza bana ayırdığınız zaman için teşekkür ediyorum, bu vesile ile ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimizi saygı ile selamlıyorum." dedi.

MERSİN KENT HABER