MeÜ Hastanesi'nde Dört Yeni Ameliyathane Hizmete Açıldı
Advert

MeÜ Hastanesi'nde Dört Yeni Ameliyathane Hizmete Açıldı

Mersin Üniversitesi Hastanesi’nde son teknoloji donanımlara sahip dört yeni ameliyathane düzenlenen tören ile hizmete girdi.

MeÜ Hastanesi'nde Dört Yeni Ameliyathane Hizmete Açıldı
MeÜ Hastanesi'nde Dört Yeni Ameliyathane Hizmete Açıldı Salih Abidin Pala

Ameliyathane açılış törenine; Mersin Üniversitesi (MeÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, MeÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, MeÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Meltem Nass Duce, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aytan, Başhemşire Gülümser Lağap, MeÜ Hastanesi Başmüdürü Güven Güleç, öğretim üyeleri ve hastane personeli katıldı.

MeÜ Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurcan Doruk ve beraberindeki heyetten açılan yeni ameliyathane odaları ile ilgili bilgiler alan MeÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, yeni ameliyathane odalarının tüm hastaların şifa bulmasına vesile olması temennisinde bulundu ve ameliyathanelerin hizmete girmesinde emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.

Ameliyathane odası kapasitesinin arttırılmasıyla, MeÜ Hastanesi'nde toplamda 16 olan ameliyathane odası sayısı 20'ye yükseldi ve böylelikle hastaların ameliyathane sırası bekleme süreleri azaltılmış oldu.

MERSİN KENT HABER