Mersin Turizm İşletmecileri İle Başkan Seçer Turizm İçin Buluştu

Mersin Turizm İşletmecileri İle Başkan Seçer Turizm İçin Buluştu

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) 2022 Mart Ayı Toplantısını MERTİD Başkanı Hamit İzol'un başkanlığında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in katılımıyla gerçekleştirildi.

Mersin Turizm İşletmecileri İle Başkan Seçer Turizm İçin Buluştu
Mersin Turizm İşletmecileri İle Başkan Seçer Turizm İçin Buluştu Salih Abidin Pala

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) 2022 Mart Ayı toplantısının  konuğu Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin'de Büyükşehir Belediyesi olarak turizm ile ilgili yaptıkları alt yapı çalışmalarıyla ilgili toplantıya katılanlara bilgi verdi. Mersin tanıtımı için öncelikle herkese büyük görevler düştüğünü dile getiren Seçer, Mersin'in yeterince bilinmediğinin altını çizerek "Kentin tanıtılması için yürütülen etkin çalışmaları her alanda yerine getiriyoruz. Bu alanda her türlü desteği sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Mersin Divan Oteli,  MERTİD'in Mart ayı toplantısına evsahipliği yaptı. Toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MERTİD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol, Mersin Divan Oteli Genel Müdürü Berati Tuncer'in yanı sıra Mersin turizminin duayenleri Ali Doğan, Mustafa Kale, Necip Yücesoy, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdulcelil Çakıcı ile MERTİD Üyeleri katıldı.

MERTİD Başkanı Hamit İzol, kent turizminin gelişmesi, kentin tanıtımının verimli biçimde tanıtılmasıyla mümkün olduğuna dikkat çektiği konuşmasında, Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer'in turizmin Mersin'de gelişmesi için büyük çaba sarfediyor. MERTİD üyelerine projeleri ve turizmle ilgili çalaışmalarını bizimle paylaşacak. " sözleriyle Başkan Seçer'e "Hoş geldiniz" dedi. Başkan İzol, "MERTİD Mart ayı toplantısına ev sahipliğini üstlenen DİVAN Mersin Oteli çalışanlarına, otel yöneticilerine teşekkür ediyorum" sözleriyle konuklarını selamladı.

Başkan Seçer, Mersin'in tanıtım eksikliğini gidermek için her platformda Büyükşehir olarak çalışmalar yürüttüklerini, EMİT İstanbul'da Mersin'i gerektiği gibi iyi tanıttıklarını, kurdukları Mersin tanıtım standının ödül kazandığını belirtti. Antakya'da Mersin'in tarihi, doğal güzelliklerinin yansıtıldığı röprodüksiyonların yer aldığı  Mersin Bahçesi oluşturarak büyük ilgi çektiklerini söyledi.. Kentin turizm kaynaklarının geliştirlmesi için alt yapı çalışmalarının devam ettiğini, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Vahap Seçer,  Kentin tanıtımında her türlü festival ve etkinliklerin önemli olduğuna dikkat çekerken, "yeter ki bu etkinlikler kayda değer olsun" ifadesinde bulundu. Uluslararası Havalanı'ın tamamlanmasının kentte katkısının büyük olacağını dile getiren Seçer, yakın bir zamanda Uluslararası Çukurova Havaalanı ziyaret  edeceğini çalışmaların son durumunu yerinde görmek istediğini söyledi.

Başkan Seçer, toplantıya katılan MERTİD üyelerini sorularını yanıtlarken, kent içindeki otellerin otopark sorununun çözümü gerekli çalışmaların yapıldığını, yapımı sürmekte olan katlı otoparkın Nisan ayı içinde tamamlanarak hizmete gireceğini ifade etti. Başkan Seçer, "Mersin adına önemli çalışmalar yapılıyor. Önemli olan Mersin'e hikaye yazdıralım, Mersin için her zaman Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü işbirliğine hazırız." sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Başkan Seçer, toplantı bitimi MERTİD Üyeleriyle bir süre sohpet etti. Başkan İzol, Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer'e teşekkür plaketi verdi.

Toplantı hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER