Mersin Üniversitesi Öğrencileri Ucuz Yemek Kuyruğunda
Advert

Mersin Üniversitesi Öğrencileri Ucuz Yemek Kuyruğunda

Mersin Üniversitesi öğrencileri okul çıkışı üniversite kapısında kurulan Büyükşehir Belediyesi'nin dağıttığı ucuz yemek kuyruğunda akşamı karşılıyor.

Mersin Üniversitesi Öğrencileri Ucuz Yemek Kuyruğunda
Mersin Üniversitesi Öğrencileri Ucuz Yemek Kuyruğunda Salih Abidin Pala

Mersin Üniversitesi kapısında kurululan Büyükşehir Mahalle Mutfağı önünde öğrenciler akşam yemeği için uzun kuyruklar oluşturuyor.

Haftanın beş günü saat 15.30'da başlayan yemek kuyrukları akşam saat 17.00'ye kadar sürüyor. Öğrencilerin büyük rağbet gösterdiği yemek kuyruğu soğuk havaya rağmen ucuz olması nedeniyle öğrencilerin ders bitimindeki ilk adresini oluşturuyor, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin mahalle mutfaklarından biri de Mersin Üniversitesi giriş kapısının hemen yanında yer alıyor. Mahalle mutfağı  ekmek, ayran ve yemekten oluşuyor. 3,5 Türk Lirası olan yemek, öğrencilerin beslenmeleri için en ucuz adres.

Uzun kuruklara rağmen, öğrenciler yemeğin ucuz olması nedeniyle tercih ettiklerini belirterek, bu verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

Üniversite kapısına yakın bir yerde kurulan Mahalle Mutfağından günde 500 - 600   öğrenciye yemek veriliyor. Ücretini ödeyen öğrenciler yemek, ekmek ve ayrandan oluşan akşam yemekleri kapalı kaplar içinde poşetlenerek öğrencilere veriliyor. Yemeklerini alan öğrenciler evlerinin yolunu tutuyor.

Konuştuğumuz öğrenciler, konaklama sorunundan sonra en önemli sorunlarının beslenme olduğunu belirtirlerken, öğlen okul kantinindeki yemeklerin de beslenmelerinde önemli bir yer tutuğunu ifade ettiler.

Öğrenciler, şehir merkezinde kapalı tutulan öğrenci yurdunun bir an önce açılmasını beklediklerin ifade ettiler.

Yemek kuruğunda sıralarının gelmesini bekleyen öğrenciler, barınma, beslenme sorunlarının yanı sıra bazı derslerin bazıları online olarak eğitim verildiğini, bu online alınan eğitimlerin yüzüyüze eğitim gibi verimli olmadığına dikkat çekerken, sınavların online yapılması gerektiğini dile getiriyorlar. Öğrenciler Üniversite yöneticilerinden üniversite içi ulaşımda sorun yaşadıklarını, üniversite içinde ulaşım hizmeti sunan dolmuşların türlü gerekçelerle kendilerini üniversite kapısı içindeki duraktan kendilerini almadıklarını, bu ulaşım sorununun kendilerini bezdirdiğini ifade ederek bir an evvel çzöülmesi talebinde bulundular.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER