Mersin Üniversitesi'nde Bahar Konseri
Advert

Mersin Üniversitesi'nde Bahar Konseri

Mersin Üniversitesi'nin (MeÜ) kuruluşunun 30. Yıl Etkinlikleri ile 26. Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında Mersin Devlet Opera ve Balesi tarafından “Bahar Konseri” düzenlendi.

Mersin Üniversitesi'nde Bahar Konseri
Mersin Üniversitesi'nde Bahar Konseri Salih Abidin Pala

9 Mayıs Pazartesi günü Mersin Üniversitesi (MeÜ)  Amfitiyatrosunda düzenlenen konsere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, MeÜ Genel Sekreteri  İsa Değirmenci, MeÜSağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ahmet Koca, akademik ve idari personel ile öğrenciler yoğun katılım gösterdi. 

Bahar konserinde, Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından ulusal ve dünya klasiklerinden eserler seslendirildi.

Sanatseverlerin büyük beğenisini kazanan konser sonrası MeÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı tarafından Mersin Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Melih Öztürk’e plaket takdim edildi.

Plaket takdimi sonrası söz alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Üniversitemizin 30. Yıl etkinliklerine katkı sunan Mersin Devlet Opera ve Balesine teşekkür ederek, etkinlik ve konserlerin 22 Mayıs tarihine kadar süreceğini ifade etti ve tüm personel ile öğrencilerimizi bu etkinliklere davet etti.

MERSİN KENT HABER