MERSİN POLİSİ'NDEN SAHTE DOLAR OPERASYONU
Advert

MERSİN POLİSİ'NDEN SAHTE DOLAR OPERASYONU

Mersin'de yabancı uyruklu iki kişi kuyumcuya sahte dolar bozdurduklarının anlaşılması üzerine, Mersin Polisi suçlulara yönelik operasyon düzenledi.

MERSİN POLİSİ'NDEN SAHTE DOLAR OPERASYONU
MERSİN POLİSİ'NDEN SAHTE DOLAR OPERASYONU Salih Abidin Pala

Akdeniz İlçesi Çankaya Mahallesinde bulunan bir kuyumcuya, birisi kadın olmak üzere kimliği belirsiz yabancı uyruklu iki şahıs sahte 500 Amerikan Doları 7335 TL'ye bozdurmasının ardından  kuyumcu aldığı parayı bankaya yatırırken dolarların sahte olduğu anlaşıldı.

 Kuyumcu B.K.'nın şikayeti üzerine Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin operasyonu sonucu , yapılan araştırma ve kamera incelemeleri neticesinde aynı gün Kuvayi Milliye Caddesi üzerinde bulunan bir başka kuyumcuya daha sahte dolar bozduracakları sırada, şahıslar yanlarında bulunan ve yine sahte olan 3000 Amerikan Doları ile birlikte suçüstü  yakalandı.

Yakalanan şahısların kimlik tespitlerinden yabancı uyruklu oldukları anlaşılan H.Z.A isimli kadın  ile M.A. isimli sahtekarlar  olaydan bir gün önce Mersin'e geldikleri ve Yenişehir İlçesinde günübirlik konaklama tesisinde konakladıkları bilgileri üzere Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı ile şahısların konakladıkları adreste operasyon düzenlendi.

Yapılan arama neticesinde adreste bulunan Yabancı Uyruklu A.H.M isimli bir başka şahıs saklamış olduğu 7100 Amerikan Doları sahte para ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

 

Toplamda 10,600 Amerikan Doları sahte para ile birlikte ele geçirilen Yabancı Uyruklu üç şahıs Adli Mercilere teslim edildi.

MERSİN KENT HABER