İSK'den Mersin'de 1. Mizah Günleri Başlıyor
Advert

İSK'den Mersin'de 1. Mizah Günleri Başlıyor

İçel Sanat Kulübü (İSK) 12-14 Mayıs 2022 tarihlerinde 1. Mizah Günleri düzenliyor.

İSK'den  Mersin'de 1. Mizah Günleri Başlıyor
İSK'den  Mersin'de 1. Mizah Günleri Başlıyor Salih Abidin Pala

İçel Sanat Kulübü'nden 1. Mizah Günleriyle ilgili yapılan açıklamada; "İçel Sanat Kulübü olarak, çok keyifli bir etkinliğe imza atmak için kollarımızı sıvadık. Son 2 yıldır, özellikle pandemi nedeniyle zorlu süreçlerden geçmekte; pandemi sürecinin ve ekonomik koşullarının yarattığı olumsuzlukların, maddi ve manevi kayıplarımızın bir nebze olsun hafiflemesine yardımcı olmak, yaşam motivasyonumuzun yükselmesine, halkımızın birbiri ile kaynaşmasına olumlu katkılar sağlamak ve bu günlerde her zamankinden daha fazla gülmeye ihtiyacımız olduğu düşüncesiyle, İÇEL SANAT KULÜBÜ 1. MİZAH GÜNLERİ organizasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Toplum olarak endişeli ve tedirgin günleri hep birlikte yaşadık. Artık normalleşme dönemindeyiz. Yaşanan zorlu günlerin önemini de göz ardı etmeden geleceğe umutla bakmak istiyoruz. Mizaha, gülmeye, neşeye ve kahkahaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerden mizahı oluşturan değerleri bir araya getiriyoruz.

Mizah; düşüncesiyle, yorumuyla, sözüyle, çizgisiyle bir bütün. Bu bütünü oluşturan Karikatür ve Çizgi Roman Sanatçılarımız ile Stand up Sanatçılarımız Mersin’de 3 gün boyunca mizah severler ile bir arada olacaklar. Etkinlik süresince: - Karikatür, Çizgi Roman Atölyelerimiz - Mizah Söyleşilerimiz - Karikatür Sergilerimiz Kulübümüzde ve Sanat Sokağı’nda; - Stand Up gösterimiz Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde halkımızın ilgisine ve ziyaretine açık olacaktır.

MERSİN KENT HABER