TEMAD Mersin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kutladı
Advert

TEMAD Mersin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kutladı

Türkkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Mersin İl Başkanı Halil Kur, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yayınladığı mesajla kutladı.

TEMAD Mersin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kutladı
TEMAD Mersin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kutladı Salih Abidin Pala

TEMAD Mersin Başkanı Kur, "Bugün, Dâhimiz, Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün doğum günü olarak kabul ettiğimiz 19 Mayıs, Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır.

            Bugün, tüm umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün Yüce Türk Milleti için “Bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” söylemi ile Samsuna çıkıp bağımsızlık meşalesini yaktığı ve özgürlük mücadelesinin başlangıç günüdür.

            Bugün, Türk Milletinin kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalandığı, Ulus olarak makus tarihimizin tersine döndürmeye başladığımız, esaret altına alınamayacağımızı bütün Dünyaya haykırdığımız gündür. Bizlere düşen en önemli ve büyük  görev de; bu değerli emaneti yaşatmak, sonsuza kadar korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak olmalıdır.

            Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin başlangıcı olan bu günün 103.  yılında başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygıyla, şükranla ve minnetle anıyor, Gençliğimizin ve tüm halkımızın Bayramını en içten duygularımla kutluyorum." 

MERSİN KENT HABER