SAĞLIKTA ŞİDDETE YENİ CEZALAR KAMU SPOTU OLSUN

SAĞLIKTA ŞİDDETE YENİ CEZALAR KAMU SPOTU OLSUN

Hekim Birliği Sendikası Genel Başkanı Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, yaptığı açıklamada; “Biz Hekimler’in en önemli ve öncelikli sorunlarından birisi; “Sağlık’ta Şiddet”tir.” dedi.

SAĞLIKTA ŞİDDETE  YENİ CEZALAR  KAMU SPOTU OLSUN
SAĞLIKTA ŞİDDETE  YENİ CEZALAR  KAMU SPOTU OLSUN Salih Abidin Pala

 

Sağlık’ta Şiddet’in önlenmesine ilişkin Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un, 27.05.2022 Tarih’li Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirten Uz. Dr. Hatice Çerçi Balcı, Hekim Birliği Sendikası olarak (RTÜK) Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na başvurduklarını ve “İlgili Bakanlıklar’ca ve/veya Kamu Kurum ve Kuruluşları’nca hazırlanan ve/veya hazırlanmakta olan “Öncelikli Yayın” veya “Kamu Spotu” bulunmaması halinde, Radyo ve Televizyonlarda yayınlanmak üzere Sağlık’ta Şiddet ve Yeni Cezaları konulu Kamu Spotu” hazırlama konusundaki irade ve kararlılıklarını ilettiklerini” belirtti. 

HAKİM VE SAVCILARA MESLEK İÇİ EĞİTİM VERİLSİN …

Hekim Birliği Sendikası, 27.05.2022 Tarih’li Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık’ta Şiddet Kanunu’nun titizlikle ve eksiksiz uygulanabilmesi için, Türkiye Adalet Akademisi’ne de başvurarak, Hakimlere ve Savcılara “Meslek İçi Eğitim” verilmesine dair görüş ve önerisini sundu.