Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden Söz Uçar Yazı Kalır Proje Ödülleri Dağıtıldı.
Advert

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden Söz Uçar Yazı Kalır Proje Ödülleri Dağıtıldı.

Mersin Valisi Pehlivan'ın katılımıyla, Mersin Emniyet Müdürlüğü uhdesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen "Söz Uçar Yazı Kalır" projesi kapsamında 90 öğrencinin yazmış olduğu hikayelerden oluşan kitabın tanıtım ve ödül töreni düzenlendi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden  Söz Uçar Yazı Kalır Proje Ödülleri Dağıtıldı.
Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden  Söz Uçar Yazı Kalır Proje Ödülleri Dağıtıldı. Salih Abidin Pala

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca'nın katılımıyla  Mersin Emniyet Müdürlüğü uhdesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen "Söz Uçar Yazı Kalır" projesi kapsamında 90 öğrencinin kendi yazmış olduğu hikayelerin yer aldığı kitap tanıtıldı, başarılı öğrencilere ve öğrencilerin öğretmenlerine  ödülleri verildi. 

Ödül töreninde Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Çocukların hangi alanda yeteneklerinin var oluğunu keşfettmek bu tür projelerle yeteneklerin dışa vurukduğunu ifade ederek, sanat ve edebiyatın hangi alanında olursa olsun, çocuklar ürettikleriyle becerilerini ortaya çıkaracaklarını ifade etti. Vali Pehlivan, öğretmenler öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarabilmek için öğrenicilerine, resim, şiir, yazı çalışmalarıyla var olan yeteneklerini fark ettirerek, bu yeteneklerin gelişmesinde öncülük ettiklerini belirttiği konuşmasında; "Böylelikle bir çok çocukta yeni ufuklar açılmıştır" dedi.

"Söz Uçar Yazı Kalır" adlı bu  projeyle bu yeteneklerin ortaya çıktığı somut bir örnek olduğunu dile getiren Vali Pehlivan,"90 Öğrencimizin bu eseri kitap haline getirildi.Bu çalışmalar gençlerimizi edebiyata sanata yöneltmiş olacaktır. Kendini geliştirenler  yaaar olacak sanatçı olacaktır. Sanat dünyamıza yeni eserler ortaya koyacaklardır."  Vali Pehlivan emeği geçen, destek veren herkese teşekkür ederek, öğrencileri, öğretmenleri ve öğrenci velilerini kutladı.

Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan 4 merkez ilçe ve Tarsus İlçesinden öğrencilerin yazdıkları öykülerin yer aldığı "Söz Uçar Yazı Kalır"  kitap projesine destek veren öğretmenleri, öğrencileri ve öğrencilerin ailelerini kutlayarak başladığı konuşmasında, 21 öğretmenin bu etkinlikte yer aldığını, bu proje kapsamında 90 öğrencinin öykülerinin yer aldığını belirtti. Bu yayınlanan kitabın tüm okullara gönderileceğini ifade eden Aslan, aynı zamanda tüm Türkiye2nin 81 il valiliklerine yollanacağını söyledi. Aslan"Öğrenci arkadaşlarımız yazarlığa bu kitapla ilk adımlarını atmış bulunuyor." dedi, Aslan, Sanat yaşamına adım atmak  bazan tesadüflerle başladığını ifade ederken, Necip Fazıl Kısakürek'in şairliğe başlamasıyla ilgili anısıyla ortaya çıktığına dikkat çekti.

Mersin Emniyet Müdürü Aslan, Mersin Valisine, Milli Eğitim Müdürüne ve destek veren kurum kuruluşların yanı sıra bu proje içinde yer alan öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Mersin Milli Eğitim Müdürü Adem Konca , öğrencileri kutlayarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Pehlivan, Emniyet Müdürü Aslan ve Milli Eğitim Müdürü Koca öğrencilere ve öğretmenlere ödüllerini verdi.,Ödül töreninde "Söz Uçar Yazı Kalır" kitabın ilk öyküsü öğrenci tarafından bir bölümü konuklara okundu, büyük alkış aladı.

Ödül alan öğrencilerle  birlikte Vali Pehlivan ve İl Emniyet Müdürü Aslan toplu fotoğraf çektirdi.

"Söz Uçar Yazı Kalır"  adlı eser, Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından kitap haline getirildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER