Tarsus'ta Senfonik Allegra Ensemble Konseri

Tarsus'ta Senfonik Allegra Ensemble Konseri

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 20:30’ da “Senfonik Allegra Ensemble Konseri” ni Tarsus St. Paul Meydanı’nda sahneleyecek.

Tarsus'ta Senfonik Allegra Ensemble Konseri
Tarsus'ta Senfonik Allegra Ensemble Konseri Salih Abidin Pala

“Senfonik Allegra Ensemble Konseri” Tarsuslu sanatseverler ile buluşuyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi “SENFONİK ALLEGRA ENSEMBLE” konserini 23 Haziran 2022 Perşembe saat 20:30’da Tarsus St. Paul Meydanı’nda ücretsiz gerçekleştirecek. “Bi' Dünya Müzik" sloganıyla yola çıkan, İtalyanca anlamı "Neşeli Topluluk" olan grup Mersin Devlet Opera Balesi Orkestrası ile birlikte sahne alacak.

Türk halk müziği ezgilerini klasik müzik ve caz ile harmanlayarak seslendiren, aynı zamanda dünya müziklerinden de örnekler sunan grup, seyircilerle keyifli bir konserde buluşacaklar.

Soprano Mehlika Bilgin Karadeniz, 1. Keman’da Ümmiye Özdem, 2. Keman’da Şenzelita Aykanat, Viyola’da Melda Sak, Viyolonsel’de Hande Ulutaş, Flüt/Mandolin/Vokal’de Müjde Akden, Perküsyon’da Irmak Tokgöz ve Piyano’da Gülriz Tunca’nın olduğu, düzenlemelerini Osman İşmen’nin yaptığı konserde türküler, tangolar, müzikaller, fadolar, şansonlar ve klasik caz parçaları klasik müzik enstrümanları ile çok sesli icra edilecek. Biletler https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.