MEPİAD Genel Kurulu'nda Özcan Demir Güven Tazeledi

MEPİAD Genel Kurulu'nda Özcan Demir Güven Tazeledi

Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği (MEPİAD), Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Özcan Demir yeniden seçilerek güven tazeledi.

MEPİAD Genel Kurulu'nda Özcan Demir Güven Tazeledi
MEPİAD Genel Kurulu'nda Özcan Demir Güven Tazeledi Salih Abidin Pala

MEPİAD, Olağan Genel Kurulu, MTSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

 MEPİAD Genel Kuruluna, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, ÇukurovaSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Giyimciler Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu, MEPİAD yönetim kurulu üyeleri ile MEPİAD üyeleri katıldı. 
MEPİAD yönetim kurulu üyeSİ merhum Bülent Kandil'in eşi Eda Kandil de katıldı.

Genel Kurulun Divan Başkanlığına Hüseyin Kış, M. Sadık Özkan ve Melis Yıldız seçildi.

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu M.Sadık Özkan, Kesin Hesap Bilançosunu ise Fuat Özsavran okudu. Genel Kurul sonunda yapılan seçimde Özcan Demir oy birliği ile yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.


MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “MEPİAD çok dinamik bir dernek. Gerek Başkan Özcan Demir gerekse yönetiminin çalışmalarıyla gurur duyuyorum” dedi. Pandemi sürecinde zincir marketlere karşı yürütülen çalışmaları hatırlatan Kızıltan, “Bu süreçte iyi işler başardık. Mersin’de artık tüm sivil toplum kuruluşları birbiriyle kucaklaşmış durumda. MTSO olarak biz de sizlerin yanında olacağız. Yeter ki sorunlarınızı, taleplerinizi, önerilerinizi bize iletin. Diyaloğunuzu kesmeyin” ifadesinde bulundu.


MEPİAD Başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Başkan Özcan Demir, Genel Kurula yaptığı teşekkür konuşmasında,  "Sınırlı bütçelerle önemli çalışmalara imza atarak harika hizmetler verdik, Birçok farklı sektörden firmaya üye olma olanağı tanıdık. Çalışmalarımıza üyelerimizin fikir ve önerileri doğrultusunda yön vereceğiz. Bizleri bu göreve layık gören siz değerli dernek üyelerimiz ve sevgili yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederek görevimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.Kendilerini her geçen gün geliştirmek adına her türlü çabayı göstereceğiz. Genel Kurulumuzda aldığımız karar neticesinde Derneğimizin adını bizleri mutlu eden ve giderek çoğalan Kadın üyelerimiz için eşitlik ilkesine bağlı olarak (MEPİAD) Mersin Perakendeci İş İnsanları Derneği şeklinde değiştirmeye oy birliği ile karar verdik." sözleriyle konuşmasını tamamaladı.
Giyimciler Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu da her zaman Mepiad derneği ile arasında bir gönül bağının olduğunu ifade ederek "Yaptığımız faaliyetleri yakından takip ederek, takdir ettiğinim esnafın gerçek sorunlarını, dile getiren doğru noktalara temas eden ve çözüm odaklı çalışan bir dernek olarak görüyorum." dedi.
MEPİAD Başkan Yardımcımız Osman Kiper; yakın bir zamanda Mepiad Derneği olarak "Perakende Zirvesi" yapmayı planladıklarını dile getirerek, konuyla alakalı akademisyenlerle işbirliği içinde olduklarını açıklayarak,  "En kısa zamanda  Mersin'nde Parakendec Zirvesi gerçekleştireceğimiz" dedi.
MEPİAD Genel Sekreteri Hasan Özalp Önal, Mersin'de en köklü ve en dinamik dernek MEPİAD  olduğumuzu vurguladı.
Melis Yıldız ise Mepiad Yönetim Kurulu üyesi  olarak aramızda olmaktan  memnun olduğunu dile getirdi.

 Bülent Kandil'in eşi Eda Kandil'de genel kurulda  söz alarak, rahmetli eşinden bayrağı devraldığını ve ahşap çocuk oyuncağı üretiminde yurt içine ve yurt dışına satışlar yaptığını anlattı. Eda Kandil, rahmetli eşinin yerine MEPİAD'a katılım sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Genel Kurul sonrası MEPİAD yeni yönetim kurulu  üyeleri ilk ziyaretini  MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’a gerçekleştirdi. Kızıltan, başkan ve yönetimine görevlerinde başarı dileğinde bulundu.

MEPİAD Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri
Özcan Demir, M. Sadık Özkan, Hüseyin Kış, Murat Yüksekbaş, Hamit Doğan, Metin Karataş, Ali Mehmet Ak, Osman Kiper, T. Serhat Can, Hasan Özalp Önal, Fuat Özsavran, Berdan Doğan, Halil Kartal, Mustafa Uçar, Hakan Bozbey, Hüseyin Berk, Halil Ayneci, Ercan Çay, Özcan Altın ve Melis Yıldız.

MERSİN KENT HABER