ÇUGİDER, Yaza Merhaba Kahvaltısında Buluştu

ÇUGİDER, Yaza Merhaba Kahvaltısında Buluştu

Çukurova Genç Girişimci İş İnsanları Derneği (ÇUGİDER), "Yaza Merhaba" etkinliği kapsamında sabah kahvaltısında buluştu.

ÇUGİDER, Yaza Merhaba Kahvaltısında Buluştu
ÇUGİDER, Yaza Merhaba Kahvaltısında Buluştu Salih Abidin Pala

ÇUGİDER'in Mersin Tenis Kulübü'nde "yaza merhaba" kapsamında düzenlediği kahvaltı üyeleriyle özlem giderdi.

ÇUGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Gelbul, ÇUGİDER Kurucu Başkanı Serhat Yüce, Başkan Yardımcısı Filiz Burakgazi, Genel Sekreteri Yeşim Tekniker, Sayman Semra Lobut'un yanı sıra ÇUGİDER Üyeleriyle, yeni katılan üyeler hahvaltıda bir araya geldi.

ÇUGİDER ,Yeni üyeleriyle tanışmayı kaynaşmayı ve iş birliğini geliştirmek için bir araya geldiğini ifade eden ÇUGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Gelbul,  "ÇUGİDER, sağlam, bağımsız bir sivil toplum örgütüdür." sözleriyle başladığı konuşmasında ÇUGİDER'in ileriye dönük eğitm planlarını uygulamaya koyduklarını belirtti. 

Başkan Gelbul, öncelikle ÇUKİDER Ailesini genişlettiklerini ifade etti., "Bugün Aday üyelerimize  üyelik rozetlerini takacağız.Asıl misyonumuz ve ana  projemiz ülkemizin başlıca ana sorunlarından biri olan Üniversite mezunu  olup iş bulamayan gençlerimizin  sorununa sürdürülebilir projelerle sorunları çözmeye yönelik misyonumuz var"dedi.

Başkan Gelbul, "altı ay artı genç fırsat programı" ile tamamen bizim  projemizi yaşama geçiriyoruz, Toros Üniversitesi Losistik Bölümü öğrencileriyle başladık. Öğrencilerimizi iş sahibi yaptık." ifadesinde bulundu. Kendi dönemiyle ilgili çalışmaları dile getiren Gelbul, Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile bir protokol gerçekleştirdiklerini, bu protokole Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ni (MTOSB)  de dahil ettiklerini ifade ederek, "Haziran sonu mezun olan Endüstri mühendisi, bilgisayar mühendisi ve makine mühendisi on öğrenciyi işe yerleştireceğiz. Altı ay boyunca çalışacaklar, Böylece çalışma deneyimi kazanacaklar. Gençlerimize iş deneyimleri kazandırarak hayata atılmalarında katkı sağlamayı amaçladık"

ÇUKİDER'in ana misyonunun yanı sıra sosyal sorumluluk ve tatil projelerine de ağırlık verdiklerini belirten Gelbul, çocuklara yönelik "Çocuk Tohum Atölyesi" ile ilgili açıklamasında ise, Mezitli Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirdikleri 300 çocuğa yönelik çalışmalarını açıkladı.

"Mili sprorcu Ahmet'in sponsorluğunu üstlendik, onu uluslararası müsabakaya gönderiyoruz. Yerel yönetimlerle, üniversitelerle, kamu kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışmaya özen gösterdik." sözleriyle yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Başkan Gelbul, "Çocuk Oyun Sokağı" projesiyle ilgili olarak Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ile görüştüğünü bu projeye ASKON Mersin Şubesi'nin de destek verdiğini, bu projenin Akdeniz İlçesi Çilek Mahallesi'nde hayata geçirileceği açıklamasında bulunurken, bu projenin benzerinin de  Yenişehir İlçesi'nde belirledikleri bir sokakta yapmayı planladıklarını, Çocuklar için oyun sokağı çocukların yaşamında çok önemli olduğunu  ifade etti. Bu projeler içi  ASKON yönetimine sağladıkları maddi destek için teşekkür eden Gelbul, "Fikir bizden destek ASKON'dan" sözüyle emeği geçenlere teşekkür etti.

ÇUGİDER Kurucu Başkanı Serhat Yüce, Üyeler arası işbirliğinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, bu toplantılar birlik, bereberlik ve iş birliğinin, üyeler arası iş yeri ziyaretlerinin kaynaşmak için çok önemli olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Filiz Burakgazi, ÇUGİDER aday üyelikleri sona eren yeni üyeleri davet etti.

Yeni  üyelere, üye rozetleri alkışlar eşliğinde takıldı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER