GİŞKAD, Kadın Üreticiye Elektrikli Pikap Armağan Etti

GİŞKAD, Kadın Üreticiye Elektrikli Pikap Armağan Etti

Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD), Silifke Gazi Çiftliği'nde üç cocuk annesi tarım emekçisi Ayşe Gug'a büyük ihtiyaç duyduğu sıfır km bir elektrikli pikap bağışında bulundu.

GİŞKAD, Kadın Üreticiye Elektrikli Pikap Armağan Etti
GİŞKAD, Kadın Üreticiye Elektrikli Pikap Armağan Etti Salih Abidin Pala

Silifke'deki  Atatürk Çifliği'ndeki GİŞKAD Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu  elektrikli pikabın anahtar teslimi töreninde duygusal anlar yaşandı.

GİŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Mürvet Beydağı, sıfır kilometre elektrikli pikap tesliminde yaptığı konuşmasında," Girişimci İş Kadınları Derneği olarak üreten, kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan kadınların her zaman yanında olduk. Onlara yol göstermeye çalışıyoruz, elimizden geldiğince de destek olup katkı verme çabasındayız. Ayşe Hanımın hayali bir elektrikli bir pikap olduğunu öğrendik. Biz de Ayşe hanımın hayalini gerçekleştirmek için GİŞKAD olarak bir resim sergisi düzenledik.  

Haziran ayında MTSO Sanat Galerisi'nde Ressam Günay Çakın tabloların yer aldığı kişisel sergisine destek verdik. Ressam Çakır, sergide satılan tablolarının gelirini GİŞKAD'ın bir kadının yaşamına dokunan bu projesine destek vermek için bağışladı. Bu bağış ve GİŞKAD Üyelerimizin desteğiyle  bugün Ayşe Gug Hanımıma hayal ettiği elektrikli pikabın anahtaraını teslim etmek için büyük heyecan  ve mutluluk duyuyoruz. Bu hayalde emeği geçen herkese teşkkür ediyorum.  Ayşe Hanıma hayırlı bol kazançlar diliyorum" dedi.

 Başkan Mürvet Beydağı elektrikli pikapın anahtarını  alkışlarla Ayşe Hanıma teslim etti.

Ayşe hanım  GİŞKAD'ın bu çok özel desteğinden duyduğu mutluluğa anlatmaya kelimeler bulamadığını dile getirerek " Bir elektrikli pikap hayalim vardı. Tarlaya, bahçeye, pazara, buaradaki işime gidip geleceğim bir araçtı. Çocuklarımı taşyacağım bir araçtı. Bu benim ekmek teknem olacak, her işimi kolaylaştıracak. Çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" sözleriyle memnuniyetini, mutluluğunu dile getirdi., 

Ayşe Hanım çocuklarını da yanına oturtarak yeni sıfır kilometre elektrikli pikabının direksiyonunda poz verdi. Hayallerini gerçekleştiren GİŞKAD Üyelerine ve onun bu mutlu gününde kendini yalnız bırakmayan dostlarıyla mutluluğunu paylaştı. Duygusal anlara tanıklık edildi.

Ayşe hanım elleriyle hazırladığı demli çaylar Atatürk Çifliği bahçesinde konuklara sıkma ve börek eşliğinde sunuldu.

Silifke'de yaşayan Ayşe hanın 37 yaşında.  Çocuklarıyla birlikte tek başına yaşıyor. Tarım emekçisi, tarladan, bahçede çalışıyor. Atatürk Çifliği kapısındaki standında gelen konuklara saç böreği, sıkma, ayran, limonata çay satarak 12 yaşında bir oğlu ile iki kız çocuğuyla yaşam mücadelesi veriyor.

GİŞKAD'ın Elektrikli Pikap anahtar tesiminin  ardından Konferans salonunda Atatürk'ün tarıma verdiği desteği anlatan (Silifke'de Tarım Gazi Çiftliği)  belgeseli  GİŞKAD Üyeleri ve üretici kadınlar tarafından ilgiyle izlendi.

GİŞKAD Başkanı Mürvet Beydağı, "Bir Kadının Hayalini" gerçekleştirdikleri bu etkinliklere destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan'a,  Gazi Çiftliği yöneticilerine, emekçi Silifkeli üretici emekçi kadınlara ve  desteklerini esirgemeyen GİŞKAD Üyelerine teşekkür etti.

Ayşe Hanım hayalini gerçekleştiren GİŞKAD Üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Salih Pala

MERSİN KENT HABER