MİY 97. YIL BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

MİY 97. YIL BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI

Kentin asırlık çınarı Mersin İdman Yurdu’nun 97. kuruluş yıldönümü düzenlenen törenle coşkulu bir şekilde kutlandı.

MİY 97. YIL BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI
MİY 97. YIL BÜYÜK COŞKUYLA KUTLANDI Salih Abidin Pala

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Toroslar Belediye Başkanı, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sakuçoğlu, Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Tarsus Organize ve Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı R. Kaya Tepe ve taraftarlar katıldı.

 

Başkan Seçer, Mersin İdman Yurdu'nun 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinliğine katılarak, coşkuyu asırlık çınara gönül vermiş taraftarlarla birlikte yaşadı. Takımın kuruluş yıldönümünü kutlayan Başkan Seçer, “Biz Mersin'in spor kulübü Mersin İdman Yurdu’na, siyaset üstü bir anlayışla sahip çıkacağız. Doğum gününüz kutlu olsun. Nice yaşlara olsun. İnşallah bu sezon sonunda, yine burada bir kutlama yapacağız. Mersin İdman Yurdu'nun şampiyonluk kutlamasını yapacağız. İlle de Mersin İdman Yurdu” dedi.

Kültür Park’ta tahsis sorunu yaşadıklarını ve bu sorunun bir an önce aşılması gerektiğini dile getiren Başkan Seçer, “Mersin İdman Yurdu ile ilgili yeni bir meydan projemiz de hazır. Mersin İdman Yurdu ile Hilton arasında kalan bölümde yapacağımız yenileme çalışmalarında, yeni Mersin İdman Yurdu Meydanı’nı hayata geçirmeye buradan söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YILMAZ; “MERSİN İDMAN YURDU, KENTİMİZİN ORTAK DEĞERİDİR”

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda gerçekleşen kutlama etkinliğinde taraftarın coşkulu tezahüratıyla karşılanan Başkan Yılmaz, yeni sezonda Yeni Mersin İdman Yurdu adıyla devam edecek olan takımın heyecanına ortak oldu.

KULÜP BAŞKANI SALTIK; “TÜM KENTİ HEP BERABER KENETLENMEYE DAVET EDİYORUM”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Yeni Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Metin Saltık yaptı. 

“Şimdi yükselme zamanı” diyen Kulüp Başkanı Saltık, Mersin İdman Yurdu’nun 97. yıl dönümünü kutlayarak; “Yönetimimiz ile birlikte söz verdiğimiz Mersin İdman Yurdu adını yeniden yerine getirmiş olmaktan dolayı Mersin şehri adına çok mutluyuz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Oluşturacağımız sinerji ile daha fazla çalışarak, daha fazla fedakarlık yaparak hak ettiğimiz yere hep birlikte kavuşacağız. Mersin İdman Yurdu hepimizin ortak sevdasıdır. Kol kola, el ele şampiyonluk için söz veriyoruz” dedi.

KIRMIZI ŞEYTANLAR, BAŞKAN YILMAZ’A “BÜYÜK BAŞKAN” TEZAHÜRATI İLE TEŞEKKÜR ETTİ

Göreve geldiği günden bugüne kadar İçel İdman Yurdu'na; tesis tahsis ederek ve binlerce taraftar ile destek vererek, takımın yanında olan Başkan Yılmaz’a taraftarlardan da teşekkür gecikmedi.

Mersin İdman Yurdu’nun 97. kuruluş yıl dönümü kutlamalarında kırmızı şeytanlar, “Büyük Başkan”, “Bu taraftar seninle gurur duyuyor” sloganları atarak Başkan Yılmaz’a takıma sunduğu her türlü desteğinden dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN YILMAZ; “YETER Kİ BİR OLALIM, BERABER OLALIM” 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise Mersin İdman Yurdu’nun 97. yılını coşkuyla kutlamanın büyük heyecanını yaşadıklarını belirterek; “Mersin İdman Yurdumuz, 100. yılında inşallah Süper Lig’de olacak” dedi.

“Takımımızı, hep birlikte el ele vererek yükselteceğiz” diyen Başkan Yılmaz, Mersin İdman Yurdu’nun tarihi bir değer olduğuna da dikkat çekerek; “Çok şükür ki Mersinimizin böyle büyük bir değeri ve Mersin İdman Yurdu markası var. Değişik siyasi görüşlere sahip olabiliriz. Farklı mezhep ve dinden olabiliriz. Ancak Mersin İdman Yurdu, Mersin’de doğan ve doyan herkesin takımıdır. Anka kuşu gibi küllerinden doğmaya çalışan Mersin İdman Yurdu’na güç veren, emek sarf eden Sayın Başkanımız Metin Saltık’ı ve değerli yönetimini tebrik ediyorum. Hem Toroslar Belediye Başkanı olarak hem de bir Mersinli olarak kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Takımımız, emin adımlarla ilerliyor. Mersin İdman Yurdu, 1925 yılında Üsteğmen Hasan Tahsin, bir kısım bürokrat ve esnaf tarafından kuruldu ve bugüne kadar geldi. 15 yıl birinci ligde mücadele etti ve Mersin'e güzel günler gösterdi. Allah’ın izniyle biz bir ve beraber oldukça daha güzel günler göreceğiz. 1925 yılından bugüne kadar Mersin İdman Yurdu'na can veren, emek veren,  alın teri akıtan, aramızdan ayrılan tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Onlar Mersinimiz için çalıştılar. Yaşamını Mersin İdman Yurdu’na adamış olan sevgili büyüğümüz Hacı Bayram Birinci’ye ve hayatta olan tüm büyüklerimize de teşekkür ediyorum. Biz de Metin Başkanımızın başlattığı ateşe inandık, heyecanlandık.  Takımımızla birlikte serüvene girdik. Geçen sezon Ankara'da talihsiz bir maç yaşadık. Üzüldük ama yeni bir sezon başlıyor. Sayın Kulüp Başkanımız 7 tane transfer yaptı ve iki tane daha yapacak inşallah” diye konuştu.

 

Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezimiz, Mersin İdman Yurdumuzun Bu Sezon da Hizmetinde Olacak”

 

İçel İdman Yurdu Spor Kulübü’ne konaklama ve antrenman yapabilecekleri Korukent Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezindeki tesisi tahsis ettiklerini hatırlatan Başkan Yılmaz, her hafta 100 genci İçel İdman Yurdu’nun evinde oynadığı maçlarda ağırladıklarını ve Toroslar’dan taraftarları servislerle maça götürdüklerini de söyledi.

Başkan Yılmaz, yeni sezonda da Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi’ni Mersin İdman Yurdu'na tahsis ettiklerini kaydederek; “Bu şehrin çocuğu olarak Mersin İdman Yurdumuza hep destek verdik ve destek vermeye devam edeceğiz. Yeter ki bir ve beraber olalım. İnşallah şampiyonluğu yine hep birlikte kutlayacağız” ifadelerini kullandı.

VALİ PEHLİVAN; “MERSİN İDMAN YURDU’NUN NESİLDEN NESİLE OMUZLARDA TAŞINMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da Mersin İdman Yurdu’nun 97. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak; “Mersin İdman Yurdu’nun daha nice yıllar başarılara imza atmasını ve bu kulübün nesilden nesile omuzlarda en yukarılara taşınmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yeni Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Metin Saltık, “Kuruluş Yıldönümü etkinliklerimize Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yaparak başladık ve bu güzel günü coşkuyla, neşeyle ve mutlulukla devam ettiriyoruz. Bu coşku, inanıyoruz ki yıllar geçtikçe büyüyerek devam edecektir. 97 yıllık Şanlı tarihimize sonuna kadar sahip çıkacak ve başarılarla taçlandıracağımıza tüm Mersin halkının huzurunda söz veriyoruz. Yürekli yol arkadaşlarımızla birlikte, en karanlık gecede sorumluluk alarak, Mersin İdman Yurdu sevdasıyla, aşkıyla, gece-gündüz demeden, her zorluğa ve her engele kafa tutarak güneşi tekrar görmeyi nasip etti. Bu onurlu yola çıkarken ‘MİY Ruhuyla’, sonrasında “Diriliş Miy” sloganlarıyla enerji aldık” diyerek bu sezonki sloganlarının “Yükselme Zamanı” olduğunu açıkladı.

“DESTANLAR YAZMAK İÇİN YOLA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Destan yazmak için yola devam edeceklerini belirten Başkan Saltık, “Bundan sonraki süreçte şehir büyüklerimizden, taraftarımızdan, iş insanlarımızdan, kadınlarımızdan erkeğimizden köylümüzden kısacası tüm Mersinimizden alacağımız güç, enerji ve destekle destanlar yazmak üzere, yola kaldığımız yerden devam ediyoruz. Mersinimizin simgesi, ortak paydası ve markası, Ülkemizin güzide kulübü, tarihi Şanlı Şerefli başarılarla dolu Mersin İdman Yurdu’muz, dili, dini, ırkı, rengi, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi kucaklayan, kol-kola, omuz omuza etrafında toplayan, bazen üzüntü, bazen sevinç ama vazgeçilmeyen bir sevdadır. Sayın Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, İlçe Belediye Başkanlarımızla, taraftarımızla, Basınımızla ve Yönetim Kurulumuzdaki yol arkadaşlarımızla oluşturacağımız sinerji ile, daha fazla çalışacak, daha fazla fedakarlık yapacağız ve hak ettiğimiz üst liglere hep birlikte kavuşacağımıza olan inancımızı ifade etmek istiyoruz” dedi.

Tören ünlü sanatçı Mami Keskin’in konseri ile son buldu.