EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-11-2022 12:46   Güncelleme : 07-11-2022 12:46

14. MERSİN ULUSLARARASI TURUNÇGİL KONGRESİ BAŞLADI

14. Uluslararası Turunçgil Kongresi Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla başladı.

14. MERSİN ULUSLARARASI TURUNÇGİL KONGRESİ BAŞLADI

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Hazine ve Maliye Eski Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Mersin milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan, Cumhur Taşkın, Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz'ın yanı sıra Kongre üyeleri ve davetli konuklar katıldı.

 

Uluslararası alanda sektör paydaşlarıyla bir araya gelinerek bilim ve ticaret ağlarının güçlendirilmesinin hedeflendiği 14. Mersin Uluslararası Turunçgil Kongresi, dünyanın birçok yerinden kongreye katılan farklı alanlardaki sektör temsilcileri, araştırmacılar, iş insanlarının katılımlarıyla11 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

Kongre boyunca turunçgil üretiminde ve ihracatında merkez konumunda olan Çukurova'yı öne çıkaracak projeler ile bilimsel ve lojistik çalışmalar görüşülecek olup hafta boyunca sergiler ve çeşitli etkinlikler düzenlenecekt.

EditörEditör