KENT
Giriş Tarihi : 23-11-2022 19:45   Güncelleme : 23-11-2022 19:45

2. MERSİN SANAL İSTİHDAM FUARI'NA İLGİ

Mersin Valiliği Himayelerinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinasyonunda Mersindeki çeşitli kurum kuruluşların işbirliğinde 22-23 Kasım tarihleri arasında 2. Mersin Sanal İstihdam Fuarı gerçekleştirildi.

2. MERSİN SANAL İSTİHDAM FUARI'NA İLGİ

İşgücü Piyasasında hareketliliği arttırmak amacıyla işverenler ile öğrenci ve iş arayanları bir araya getiren İŞKUR’un düzenlediği “İstihdam Fuarları” dijitalde de organize ediliyor. Sanal Fuar konseptiyle Türkiye genelinde düzenlenen “2. Mersin Sanal İstihdam Fuarı” ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. Fuara online olarak katılan yaklaşık 4 bin katılımcı fuarda stant açan kurum ve kuruluşlara yaklaşık 8 bin özgeçmiş bıraktı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, ‘’Düzenlenen fuar ile Türkiye'nin farklı yerlerinden çok sayıda vatandaşımız, mesafe farkı olmadan istihdam fuarımıza katılım gösterdi. İkincisini düzenlediğimiz sanal fuarla vatandaşlarımızın iş gücü piyasasına erişimini arttırmayı ve istihdam hizmetlerine yeni bir anlayış getirmeyi hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu. 100 firmanın katılımıyla gerçekleşen fuarda 600 kişilik açık iş ilanı da açıldığını belirten Kutlu fuar esnasında düzenlenen 10 ayrı seminer ile vatandaşların alanında uzman konuşmacıların tecrübelerinden de faydalandığını söyledi.

EditörEditör