AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK, MUHTARLARI DİNLEDİ
Advert

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK, MUHTARLARI DİNLEDİ

Akdeniz Belediye Başkanı Pamuk, Akdeniz ilçesine bağlı mahalle muhtarlarıyla Mersin Şehir Hastanesi’nde bir araya geldi. Hastanenin de tanıtıldığı toplantıda muhtarlar, sorun ve taleplerini dile getirdi.

AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK, MUHTARLARI DİNLEDİ
AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN PAMUK, MUHTARLARI DİNLEDİ Salih Abidin Pala

Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, ilçeye bağlı mahalle muhtarları ile bu kez Mersin Şehir Hastanesi’nde düzenlenen toplantıda araya geldi. Kuruluşundan bugüne dek hastanenin kat ettiği mesafe ve teknolojik altyapısının tanıtıldığı toplantıda Başkan Pamuk, muhtarların sorun ve taleplerini dinledi, dile getirilen sorun ve sıkıntıların çözümü için salonda bulunan kurum yetkililerine talimat verdi.


Mersin Valiliği koordinesinde düzenlenen, Mersin Şehir Hastanesi’nin ev sahipliği yaptığı toplantıya, Akdeniz Kaymakamı ve Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Mersin İl Sağlık Müdürü Dr. Sinan Bahçacı, Şehir Hastanesi yetkilileri, daire müdürleri ve Akdeniz’e bağlı mahalle muhtarları katıldı. 

Toplantıda ilk olarak söz alan Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Operatör Dr. Serkan Kılınç, 3 Şubat 2017 tarihinde hizmete açılan hastanenin sunduğu hizmetlerin yanı sıra açıldığı ilk günden bugüne dek hastanenin kat ettiği mesafeyi sunumla anlattı. Başhekim Kılınç, 372 bin metrekare kapalı alana sahip, bin 300 yatak kapasiteli hastanenin, 1 yılda yüzde 90 doluluk oranı ile yaklaşık 2 milyon kişiye sağlık hizmeti sunduğunu da sözlerine ekledi.


Başkan Pamuk; “Şehir hastanemiz, algıların ötesinde çok güzel bir yapı”


Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Muhittin Pamuk da konuşmasında, yaşadıkları ve de temsil ettikleri mahallelerin sorunlarını en iyi bilenler olarak muhtarların sorunlarını dinlemek ve sorunların çözümünü sağlamak amacıyla toplantılar yaptıklarını vurguladı. 

Makam ve mevkilerin; vatandaşların yaşam standardını ve refah seviyesini yükseltmek, güvenliğini sağlamak amacına hizmet için var olduğunun altını çizen Başkan Pamuk, “İçinde bulunduğumuz hastaneyi ben de bugün ilk kez ziyaret ediyorum. Bu yapı, bu zamana kadarki hastane algımızın ve hayalimizin son derece üstünde bir tesis. 

İnsanın gerçekten gurur duyduğu bir yapı ve hizmet birimi. Geçmiş yıllarda hep özendiğimiz, yurtdışında özendiğimiz tesislerin, bugün artık ülkemizde ve kentimizde olması bizlere gurur veriyor. Bu noktada bu güzel tesisleri ülkemizin ve vatandaşlarımızın hizmetine sundukları için Devletimize ve Hükümetimize şükranlarımızı sunuyoruz. Misafirperverlikleri için de İl Sağlık Müdürlüğü şahsında hastane yönetimi ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Başkan Pamuk; konuşmasının ardından muhtarlara tek tek söz vererek mahallelerin sorunlarını ve dile getirdikleri talepleri dinledi, sorun ve sıkıntıların çözümü için toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluş yetkililerine talimat verdi. Türkiye’de bir ilk olan ‘Şehir Hastanesi Navigasyon Uygulaması’, hastanenin kuruluşu ve teknik donanımı, personel sayısı ve hizmet ve faaliyetlerine ilişkin video gösteriminin de sunulduğu toplantı, mahalle muhtarlarının Şehir Hastanesi birimlerini gezmesinden sonra sona erdi.

MERSİN KENT HABER