GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-10-2022 21:06   Güncelleme : 07-10-2022 13:57

3.Mersin İş ve Ekonomi Ödülleri Törenle Verildi

Rota Business Dergisi'nin geleneksel hale getirdiği Mersin İş ve Ekonomi Ödülleri'nin 3.sü bu akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

3.Mersin İş ve Ekonomi Ödülleri Törenle Verildi

Mersin Divan Oteli'nde gerçekleştirilen Rota Business Dergisi, 3.Mersin İş ve Ekonomi Ödül töreninde Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Çırakçıoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Büyükşehir Başkan Vekili Gülcan Kış, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Çukurova SİFED Başkanı Hüseyin Kış,  Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Yağcı, Toros Üniversitesi  LEE Müdürü Köksal Hazır, MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, MESİAD Başkanı Hasan Engin, MÜSİAD Başkanı Serdar Yıldızgören, GİŞKAD Başkanı Mürvet Beydağı, MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, Mepiad Başkanı Özcan Demir , ÇUKUDER Başkanı Sibel Gelbul, AYDD Başkanı Ferudun Gündüz, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Mersin İKK Sekreteri İbrahim Yücesoy, Mersin Uluslararası Müzik Festivali Başkanı Selma Yağcı, Ünlü Kanun Sanatçısı Ahmet Baran, Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu'un yanı sıra  STK temsilcileri, iş,sanat, siyaset dünyasının ünlü adları yer aldı.

ÖDÜLLER 

Yılın en başarılı sigorta şirketi, Victor Sigorta A.Ş., Yıldızgörer Sigorta A.Ş.

Yılın en başarılı sanayi ödülü, Serter Vida

Yılın en başarılı lojistik ödülü, Baran Group

Yılın marka ödülü, Greenwind

Yılın girişimcilik ödülü, Pamukköy Yumurta

Yılın en başarılı sağlık ödülü, Mersin Azheimer Derneği

Yılın en başarılı spor ödülü, Mersin İdman Yurdu'nun oldu.

Sanayi Kategorisi: Çukurova İnşaat Makinaları Sanayi (ÇİMSATAŞ)

Lojistik Kategorisi: Ceynak Lojistik

İhracat Kategorisi: Aves Enerji Yağ ve Gıda Sanayi

Girişimcilik Kategorisi: Seyhan Palet

Tarım Kategorisi: SBR Tarım

Eğitim Kategorisi: Toros Üniversitesi

Sağlık Kategorisi: Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Turizm Kategorisi: Ulu Resort Hotel

Çevre Kategorisi: Çevdosan

Jüri Özel Ödülü: Trakya Cam

Rota Business Dergisi Genel Yayın Müdürü Gazeteci Esat Durak yaptığı açılış konuşmasında 3.sünü gerçekleştirdikleri  Mersin İş ve Ekonomi Ödülleri etkinliğini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek,emegi geçenlere, sponsor olarak  destek verenlere teşekkür etti. Durak, Türkiye'nin en büyük limanına sahip olduğuna dikkat çekerek, Mersin'in kalbinin attığı yer olarak limanın kurulmasıyla başlandığını, bu liman etrafında kentin doğup geliştiğini, Uray Caddesi ve çevresinin iş ve ticaret merkezi olarak kent tarihindeki yerine vurgu yaptı. Kentin demokrafik yapısının her türlü etnik kökenden insan zenginliğiyle Mersin'e değer kattığını ifade eden Durak, "Üreten, bir birine güvenen ,saygı duyan bir kentin çocuklarıyız. Birlikte bu kentin havasını soluyoruz" dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, öül töreninde yaptığı konuşmasında, Mersin'in ekonomisine yön veren iş insanlarıyla burada marifet itibara tabidir anlayışıyla ödülleri vereceğiz. Bizim için esas olan Mersin'e değer katan iş, sanat, kültür dünyasında, her alanda değer katan insanlarımızın sayısını artırmak, Mersin'e daha fazla değer katmak için çaba içerisinde olduğumuzu hem görüyorum, hem mutlu oluyorum, hem de bu  mutluluk bu görgü bana daha çok şevk veriyor." dedi. Mersin ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, "Hayatın gerçeğinde farklı şeyler oluyor. Olumsuzlukları olumluya çevirmek görevimiz.." 

Konuşmaların ardından emeği geçenlere Vali Yardımcısı Ahmet Çarıkçıoğlu ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından ödülleri verildi.

Ödül töreni öncesi konuklara canlı müzik eşliğinde dış bahçede  kokteyl verildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Salih Abidin PalaSalih Abidin Pala