Mersin Ticaret Lisesi’nde Green City Life Toplantısı

Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Mersin Ticaret Lisesi) AB Erasmus+KA Green City Life Öğretmenler toplantısına üç ülkeden 9 öğretmen katıldı.

Mersin Ticaret Lisesi’nde  Green City Life Toplantısı
Mersin Ticaret Lisesi’nde  Green City Life Toplantısı Salih Abidin Pala
Advert Advert

 

Mersin  Zeytinlibahçe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'ndeki toplantıya Letonya’nın koordinatörlüğünde gerçekleşen AB  Erasmus+KA Green City Life projesine Bulgaristan ve Romanya ‘dan öğretmenler katıldı.Bir AB Projesi olan toplantı şehir merkezindeki yeşil alanların korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amaçlanmakta.Proje kapsamında nesli tükenen hayvanlar için  alınacak önlemler,biyolojik  çeşitlilik de içermekte,bu yapılan ilk toplantı projeye yön vermek açısından önemli olduğu ifade ediliyor.

  Erasmus+KA Green City Life Projesine katılan konuk Öğretmenler,okulda incelemelerde bulundu.Kendileri için okul konferans salonunda hazırlanan etkinlikleri salonu dolduran öğrencilerle birlikte ilgiyle izledi.

Okul Müdürü Serkan Taş,  Erasmus+KA Green City Life Öğretmenlere” hoş geldiniz” sözleriyle başlayan konuşmasında “Bu proje ile Avrupa’dan gelen konukların ülkemizi iyi tanıyacak,dostluk köprüleri kurularak kardeş olur insanlar” dedi.

Okul öğrencileri konuklara türküler,şarkılar söyledi.Dans gösterilerinin ardından Mersin Büyükşehir Halk Dansları Topluluğu gösterisi büyük alkış aldı.

Programın sonunda sinevizyon ile okul tanıtımı konuklara izletildi.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi  Üretim Envanteri Çıkarma
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi Üretim Envanteri Çıkarma
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün