Mersin İş Dünyası Kulübü Kanser Gündemiyle Toplandı

Mersin İş Dünyası Kulübü’nün Kasım ayı toplantısında “kanser” konusunu gündemine taşındı.

Mersin İş Dünyası Kulübü Kanser Gündemiyle Toplandı
Mersin İş Dünyası Kulübü Kanser Gündemiyle Toplandı Salih Abidin Pala
Advert Advert

Geleneksel olarak her ayın ilk pazartesi günü farklı sektörlerden iş insanlarını davet eden Mersin İş Dünyası Kulübü, 14. toplantısında MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan,MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol,Makine Mühendisleri Odası Başkanı Akar Tülücü ile pek çok ünlü iş insanı Marehan Convention Center'da yemekte bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akar Tülücü,her ay gündeme alınan konuların  karşılıklı olarak görüşüldüğü,hiçbir siyasal ve ideolojik yapının arka penceresi olmadan kent gündeminde yer alan konuları görüşen,resmi bir dernek anlayışı da gütmeyen kentin sorunlarının  karşılıklı görüşüldüğü bu toplantıların devam edeceğini dile getirdiği kısa açıklamasında,”14. Toplantımıza hoş geldiniz” dedi.

Mersin İş Dünyası Kulübü,bu ayki konukları Mersin Üniversitesi Onkoloji Bölümünden  Prof. Dr. Emel Sezer ve Doç.Dr. Vehbi Erkoç "Çağımızın Hastalığı Kanser Neden Çok Artış Gösteriyor.Doğru Bilinen Yanlışlar,Alınacak Önlemler" konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

Dünyada,Altı saniyede bir kişinin ölüm nedeni olan kanser, ölümlerinde 1/6’sının nedeni olarak gösteriliyor.Kanserin neden olduğu,Değiştiremeyeceğiniz nedenler (yaş,cinsiyet,ırk,genetik),çevresel faktörler,beslenme,genetik yapı,enfeksiyöz ajanlar,ve kansere yakalanma nedeni olarak  sigara gösterilirken, aşırı içki tüketmenin de nedenler arasında yer aldığı sunumda,konukların soruları da  yanıtlandı.

Sunumunu gerçekleştiren Prof. Dr. Emel Sezer ve Doç. Dr. Vehbi Erkoç’a teşekkür belgelerini MTSO Yönetim Kurulu  Başkanı Kızıltan ile MTSO Meclis Başkanı İzol verdi.

Bu ay ki toplantının moderatörküğünü Makine Mühendisi Naci Erkoç yaptı.Ergin A.Ş. Marehan Convention Center bahçesinde  otomobillerini açtığı showroomda sergiledi.Otomobiller büyük ilgi gördü.

Sunumun ardından sahne alan Filiz Çolak konuklara hoş bir akşam yaşattı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi  Üretim Envanteri Çıkarma
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi Üretim Envanteri Çıkarma
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün