Benim Adım Feuerbach Mersin'den Büyük Alkış

Mersin'de Yönetmenliğini Ayşenil Şamlıoğlu'nun yaptığı Tankred Dorst'un "Benim Adım Feuerbach" adlı oynunda Ünlü Tiyatro oyuncusu Selçuk Yöntem Mersin Kültür Merkezi'nde başarılı bir performans sergileyerek Mersinli sanat severlerden büyük alkış aldı.

Benim Adım Feuerbach Mersin'den Büyük Alkış
Benim Adım Feuerbach Mersin'den Büyük Alkış Salih Abidin Pala
Advert Advert

 

Mersin Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşan Tankred Dorst'un "Benim Adım Feuerbach" oyun Ateş ve Derece anlamına geliyor.Tek perdelik 65 dakika süren oyunda sahne alan Selçuk Yönetem,”Mersin’de yıllar sonra yeniden gelmekten çok mutlu oldum” dedi.

Alman tiyatro yazarı Tankred Dorst’un kaleme aldığı ‘Benim Adım Feuerbach’ oyunculuk mesleğini derinlemesine ele alan bir oyun. Kendisini bir yönetmen tarafından ‘sınanmak’ üzere seçmelerde bulan, ruhunu tiyatroya adamış deneyimli oyuncu Feuerbach’ın çarpıcı öyküsüne odaklanıyor metin. Yediği vurgunların etkisiyle ruhsal dengesi altüst olan Feuerbach, sahnelere yedi yıl ara veren deneyimli bir aktördür. Tedavisinin ardından katıldığı seçmelerde, yıllardır uzak durduğu sahnenin havasını soluyunca yeniden gelgitleriyle karşılaşır. Kendini ünlü bir yönetmene ‘beğendirmek’ üzere seçmelere katılan Feuerbach’ın karşısına yönetmenin genç asistanı çıkınca; yılgınlıklarını, korkularını, beklentilerini, karşısındaki genç asistanla birlikte seyirciye de açar.
Yalnızca ‘ışığı’ görmek isteyen Feuerbach’ın öyküsünü, oyuna 22 yıl sonra yeniden hayat veren 
Selçuk Yöntem ile yeniden hayat buluyor.. Aysa Prodüksiyon çatısı altında sahnelenen oyunda Selçuk Yöntem’e genç oyuncular Toprak Can Adıgüzel ve Gülçin Kültür Şahin eşlik ederken,Yönetmen 22 yıl önce olduğu gibi Ayşenil Şamlıoğlu yapıyor.

Oyun bitiminde Mersinli tiyatro severler Selçuk Yöntem ve oyuncuları ayakta dakikalarca alkışladı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi  Üretim Envanteri Çıkarma
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi Üretim Envanteri Çıkarma
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün