Mersin Üniversitesi'nden Kamuoyuna

Mersin Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada,Son günlerde kamuoyunda yer alan ve TBMM gündemine de taşınan hastanemiz ile ilgili bazı iddialara ilişkin Rektörlüğümüz tarafından açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.

Mersin Üniversitesi'nden Kamuoyuna
Mersin Üniversitesi'nden Kamuoyuna Pala
Advert Advert

Mersin Üniveritesi'nden Kamuoyuna Yapılan açıklamada,"Tıp Fakültemiz tüm anabilim ve yan dalları ile eksiksiz ve kaliteli bir eğitim hizmeti vermektedir. Bu özellikleri nedeni ile Türkiye’nin akredite olmuş tıp fakültelerinden biridir.

Üniversite hastanemiz de kuruluşundan bugüne gerek ilimiz gerek bölgemizde kaliteli ve kesintisiz sağlık hizmeti vermektedir. Son yıllarda hizmet çeşitliliğini arttırarak 750 yatak kapasitesi ve yoğun bakım ünitelerine Tüp Bebek Merkezi, Göz Bankası, Uyku merkezi, İnme Merkezi gibi özellikli birimleri eklemiş, yenilenen Koroner Anjiografi ve Kemoterapi Üniteleri ile hizmet kalitesini arttırmış, El Cerrahisi konusunda bölgemizde referans hastane konumuna gelmiştir. Hedefimiz bu yıl sonu itibarı ile hizmete girmesini beklediğimiz radyoterapi ünitesi ve yakın zamanda tamamlanacak 140 yatak kapasiteli Onkoloji Hastanemiz ile sadece şehrimiz, bölgemiz için değil sağlık turizmi ile başta komşu ülkeler için olmak üzere uluslararası ciddi bir sağlık merkezi olmaktır.

Sağlık hizmetlerinde kullanılan sarf malzemeleri ve hammaddeler önemli ölçüde ithal ürünlerden oluşmaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda döviz kurlarında son dönemde yaşanan dalgalanmaların neden olduğu fiyat istikrarsızlığının bu malzemeleri de etkilemesi kaçınılmazdır. Kamu hizmetinin devamlılığını sağlamaya gayret ederken kaynakların da titizlikle kullanımına özen gösterilmektedir. Ancak, sağlık hizmetlerinin ertelenemez olma ilkesi daima ön planda tutulmakta, hiçbir hizmet iddia edildiği gibi durdurulmamaktadır. Üniversite Hastanemiz öncesinde olduğu gibi bundan sonra da yaşanan tüm zorluklara rağmen kaliteli ve kesintisiz bir şekilde sağlık hizmeti vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi  Üretim Envanteri Çıkarma
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi Üretim Envanteri Çıkarma
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün