Mersin'de Gelin Tanış Olalım İzdihamı Yaşandı

Mersin'de Ülkemizin yaşadığı gerginlik ve kutuplaşmalara karşı en anlamlı çağrılardan birisi ünlü oyuncu Fırat Tanış’tan “Gelin Tanış Olalım”, Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde izleyicisiyle buluştu

Mersin'de Gelin Tanış Olalım İzdihamı Yaşandı
Mersin'de Gelin Tanış Olalım İzdihamı Yaşandı Pala
Advert Advert

Yönetmenliğini  Semih Çelenk'in yaptığı  tek kişilik oyunda Fırat Tanış,“Gelin Tanış Olalım” bir Abdal hikayesini başarıyla sahneledi. Tiyatro severler sanatçıyı çılgınca alkışladı. Oyun bitiminde seyircinin ayağa kalakarak dakikalarca alkışlaması görülmeye değerdi.

Salonu ağzına kadar dolduran tiyatro severleri oyuncu Fırat Tanış sahnede karşıladı.Beyaz kostüm içinde izleyicileriyle buluşan sanatçının performansı büyüledi.

"Gelin Tanış Olalım", Bugünden bir Abdal anlatır hikayeyi… Bu hikaye, her şeyin ateş ve kül olduğu, rüzgarların külleri savurduğu, avuçlarımızın bomboş kaldığı bir kâbusun ortasında sıçrayıp uyandığımızda anlatıldı. Meyline umurumuzu vermediğimiz dünyayı, minnet eylemediğimizi, baş eğmediğimizi kısaca adına insan denen o büyük ummanı anlattı.

"Türkülerin yollarından geçerek, ezgilerin izlerini sürerek, aşktan ve hayattan, ayrılıktan ve vuslattan, sıla ve gurbetten, haktan ve hakikatten, dağların başından, suların kıyısından, ekinlerin içinden geçerek anlatıldı bu hikaye…
Tanışalım, bakışalım, konuşalım, gönülden söyleşelim diye.
Türkü söyleyelim, salınalım, oynayalım diye…
Kavilleşelim, yolda buluşalım, suyu ekmeği paylaşalım diye…
Türküler gibi çoğul, türküler gibi sıcak bir hayatımız olsun diye..
Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım.

Fırat Tanış,olağanüstü performansıyla canlanan ezgiler ve sözler dünyası sizi oyun boyunca içine çekiyor. Tiyatro severler olağanüstü bir akşam yaşadı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi  Üretim Envanteri Çıkarma
Akar Tülücü,Sanayicilerin Hedefi Üretim Envanteri Çıkarma
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün
Akdeniz Belediye Başkan Adayı Adem Şenturan,Yetkiyi Verin Etkiyi Görün