İÇEL SOROPTİMİST'TEN,KADINA ŞİDDETE HAYIR SEMİNERİ

İçel Soroptimist Kulübü, “Kadına Şiddete Hayır” etkinlikleri kapsamında İçel Sanat Kulübü’nde bir seminer gerçekleştirdi.

İÇEL SOROPTİMİST'TEN,KADINA ŞİDDETE HAYIR SEMİNERİ
İÇEL SOROPTİMİST'TEN,KADINA ŞİDDETE HAYIR SEMİNERİ Pala
Advert

İçel Soroptimist Kulübü, “25 Kasım-10 Aralık Kadına Şiddete Hayır” etkinlikleri kapsamında 27 Aralık 2018 Salı günü İçel Sanat Kulübü’nde bir seminer gerçekleştirdi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda eğitim alan öğrenciler ve ebeveynlerinin katıldığı etkinlikte, Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Doç. Dr. Zülal Erkan, genel olarak kadına yönelik şiddet ve aile içi kadına yönelik şiddet üzerine bir farkındalık ve bilinç oluşturulmasının önemine değinilen kapsayıcı bilgiler sundu.

İçel Soroptimist Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ganime Turan ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Bilindiği üzere, 25 Kasım-10 Aralık tarihleri arsında ülkemiz genelinde Kadına Şiddete Hayır etkinlikleri düzenlenmektedir. Biz, kadınlarımızın sorunlarını yıl içerisinde sürekli dile getirmekle birlikte, buna benzer kamusal sahiplenmenin de öneminin farkındayız. Bu doğrultuda değerli hocamız Doç. Dr. Zülal Erkan’a, bizlere ve katılımcılara sunduğu bilgilerden dolayı teşekkür ederiz'', dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İş Kazalarına Dur Demenin Etkili Yolu
İş Kazalarına Dur Demenin Etkili Yolu
MYSO Başkanı Kızıltan,Üretmek Zorundayız…
MYSO Başkanı Kızıltan,Üretmek Zorundayız…