Spastik Özürlü Karadoğan,Kitap Fuarında Kitaplarıyla

CNR Expo Mersin Kitap Fuarı’nda kitap severlerin büyük ilgisini çekmeye devam ediyor.24 Kasım-2 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Fuarın en ilginç yazarı Onur Eyüp Karadoğan.

Spastik Özürlü Karadoğan,Kitap Fuarında Kitaplarıyla
Spastik Özürlü Karadoğan,Kitap Fuarında Kitaplarıyla Pala
Advert

Yazar Karadoğan,insanüstü gayreti ve azmi kitap okurlarının dikkatini çekiyor.Kitaplarını imzalayamayan Karadoğan, oturduğu elektrikli sandalyesinden masasında sergilenen kitaplarını okurlara mühürleyerek imza atmış oluyor.Sevecen tavrı,azmi ve mütevazılığı görenleri şaşırtıyor.Konuşamayan,okurun elini sıkamayan yazar,konuklarıyla akıllı  telefonuna yazdığı cümleler aracılığıyla iletişim kuruyor.Azimle ve doğru sözcükleri yan yana getiriyor ,gözlerindeki sevinç ,bir başarı öyküsü.

1984 yılında  doğum esnasında doğumu yaptıran doktorun vakumla çekerken beyin damarlarının ezilmesiyle spastik olarak dünyaya gelen Onur Eyüp Karadoğan,yaşamı boyu talihsizlikleri de yakasını bırakmaz.Adana’da dünyaya gelen Karadoğan’ın iki ablası var.2002’de annesini,onun yaşamında büyük emeği olan anneannesini de 2007’de kaybeder.2007’de de babasını yitiren Karadoğan 2011’de Ankara’da  Zihinsel Yetersiz Çocukları okulunda eğitime başlar.Bir süre sonra Mersin’e gelir. 2011’de Adana’da Mavi Yaşam Özürlü Merkezine yertleştilir.12 yıla yakın üç farklı özel eğitim kurumunda eğitimini sürdürür.

Eylül 2007 başlayan yazma serüveni ilk meyvesini 2008’in eylülünde verir.2010’da yaşamöyküsünü anlattığı  “Azim” yayınlanır.

Karadoğan,2010’da şiir ve şarkı sözleri yazmaya başlar.2017’de şiir kitabı yayınlanarak okuruyla buluşur. Yazarımız,2018’de üçüncü kitabı Az Kalsın Kendimi Yakıyordum”  adlı kitabı Can Oğuzhan Güney’in  sponsorluğu ve yardımıyla çıkartır.

Karadoğan son kitabının önsözünde  kendini sorgular,nasıl yanlış yollara saptığını,aklının başına gelmesiyle tövbekar olduğunu anlatır.Bu kitabın amacının falcılık yapanları,hırsızlık yapanları yanlış yoldan döndürmek olduğunu ifade ederken “Amacıma ulaşır mıyım bilinmez.Yalnız kitabımın aracılığıyla bir kişiyi bile yanlış yoldan döndürürsem ne mutlu bana” diyor.

İçel Sanat Kulübü Başkanı Sedat Aydöner ile yazar Onur Eyüp Karadoğan'ı Fuarın giriş holündeki kitap standında ziyaret ettik,söyleştik,kitaplarımızı mühürlettik.Standı ziyaret eden kitapseverlerle birlikte olduk.İSK Başkanı Aydöner yazarı kutlayarak başarılarının devamını diledi.

Karadoğan,”Az Kalsın Kendimi Yakıyordum” adlı kitabında şiirleri ve  yaşamöyküsünü okuru karşılarken,ilginç öyküler de yer almakta.”Hayatı Paylaşır mısın Benimle” adlı kitabında 60 şiir yer almakta.

“İnan bu dünyaya değmez küsmeye

Küsüp de birbirimizi üzmeye

Fani dünyada benimle var mısın

Ömür boyu mutlu hayat sürmeye.”

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eylül Ayı İşsizlik Oranı 11,4 Oldu
Eylül Ayı İşsizlik Oranı 11,4 Oldu
İYİ Parti 'nin CHP İle Güç Birliği Açıklaması
İYİ Parti 'nin CHP İle Güç Birliği Açıklaması