Abdullah Özyiğit, İnsanlar Özgür ve Eşit Doğar

CHP Yenişehir Belediye Başkan A.Adayı Abdullah Özyiğit,10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili yayınladığı mesajda,Bizler Yeni-Yenişehir'de insan odaklı belediyecilik anlayışımızla, tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet ilkemizle, haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve daha iyi hayat standartlarına ulaşmaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz, dedi.

Abdullah Özyiğit, İnsanlar Özgür ve Eşit Doğar
Abdullah Özyiğit, İnsanlar Özgür ve Eşit Doğar Pala
Advert
Abdullah Özyiğit,"Günümüzde kabul gören ve evrensel bir boyut kazanan insan hakları anlayışının kaynağı Birleşmiş Milletler Teşkilatı tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi”dir. Bu bildirge , birinci maddesinde yer alan şu çarpıcı cümle ile başlar: “ Bütün insanlar özgür; onur ve haklar bakımından eşit doğarlar." 
Türkiye de, Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'ni ilk onaylayan ülkeler arasında yer almıştır.
 
Hepimiz bir birey ve insan olarak, evrensel bir değer olan insan haklarının yerleştirilmesi ve iyileştirilmesi için daha duyarlı olmalı, özellikle çocuklarımızın insan haklarına saygılı bireyler olarak yetişmesini sağlayarak, daha gelişmiş ve özgür bir toplum yaratmaya katkıda bulunmalıyız. Bizler tam olarak bu misyonla öncelikle çocuklardan başlayarak gerekli eğitimleri sağlama hususunda gereken çalışmaları hassasiyetle yürütüyoruz. "Erken Çocukluk Eğitimi" ve "Yenişehir Çocuk Akademileri" projelerimizin kapsamında olduğu gibi gerek çocuklarımızın gerekse ebevenylerimizin insan odaklı eğitimler almasını sağlayacağız. Toplumun temel taşı olan ailede başlayan insan odaklı eğitimler nesillerin insan haklarına duyarlı bireyler olarak yetişmesine büyük oranda katkı sağlar. 
 
Bizler Yeni-Yenişehir'de insan odaklı belediyecilik anlayışımızla, tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet ilkemizle, haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve daha iyi hayat standartlarına ulaşmaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 
 
Barışın, adaletin, kardeşliğin ve sevginin hakim olduğu bir Yenişehir, Mersin ve Türkiye temennisi ile tüm vatandaşlarımızın Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum."
MERSİN KENT HABER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
iMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
iMAMOĞLU MAZBATASINI ALDI
Kruvaziyer Devlerinin Yeni  Rotası Türkiye
Kruvaziyer Devlerinin Yeni Rotası Türkiye
kartal escort