TANGOPERA MÜZİKALİ KAPALI GİŞE SAHNELENDİ

TANGOPERA MÜZİKALİ KAPALI GİŞE SAHNELENDİ

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Mersin Kültür Merkezi Sahnesi’nde TANGOPERA müzikali, haftasonu sanat severlerin büyük ilgisiyle sahnelendi.

TANGOPERA MÜZİKALİ KAPALI GİŞE SAHNELENDİ
TANGOPERA MÜZİKALİ KAPALI GİŞE SAHNELENDİ Pala
Advert

Mersinli sanatseverlerle üçüncü kez buluşan  TANGOPERA,kapalı gişe oynamaya devam ediyor.Baştan sona büyük bir heyecan ve  serüven içinde sanat severleri sahneye odaklayan,temponun hiç düşmediği atraksiyonlar ,sanatçıların yükselen performasyonları,sahnedeki görselik,her şey tangonun cenneti Arjantin'e götürüyor. Şarkıar,Danslar,Müzik,Orkestra,Görsellik muhteşem.İki bölümden olauşan TANGOPERA, temsil bitiminde sanatçılar dakikalarca ayakta alkışlandı.Yeni yılın yaklaştığı kış akşamında,Mersin büyüleyici bir sanat akşamı yaşandı.

TANGOPERA'nın Librettosu Murat Göksu’ ya ait, eserin orkestra şefli ve bestecisi  Serdar Yalçın, Koreografi ve rejisörlüğünü Uğur Seyrek, koro şefliğini Anıl Aydın yaptı. Mersin Devlet Opera ve Balesi orkestra ve korosunun eşlik ettiği müzikalin dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Sevtaç Demirer ve ışık tasarımını Tarı Deniz üstlenmiş. TANGOPERA'da Sevil Erçak, Funda Uyanık ( Kadın ), Dağhan Ergün, Erhan Kaya ( Garson ), Korhan Dinçer, Erdem Özdemir ( Patron ), Nihan Çetin Aydın( Bir Kadın Müşteri ) , Serkan Karagöz( Sarhoş ), Beste Berk, P. Duygu Çınar, Ayşegül Devrim Dinçer, Dilara Köse, Ayşin Alev Lal ve Victoriia Medunka ( 6 Vokalist Kız ) rol aldı.

Hafta sonu sahnelenen TANGOPERA' hak ettiği ilgiyi sanatseverlerden fazlasıyla gördü.Bilet bulamayan sanat severler üzüldüğü sanat akşamında sanatçılar tek kelimeyle muhteşem bir gösteri sundu.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Konteyner Limanı Mersin'in
Konteyner Limanı Mersin'in