HALİL ÖZTOPRAK, BAŞKAN ADAYLARI GEÇ KALINMADAN AÇIKLANMALIDIR

HALİL ÖZTOPRAK, BAŞKAN ADAYLARI GEÇ KALINMADAN AÇIKLANMALIDIR

Kocamaz'ın CHP'den aday olma planlarına yüksek sesle itiraz eden tek aday adayı olan Halil Öztoprak uyardı.

HALİL ÖZTOPRAK, BAŞKAN ADAYLARI GEÇ KALINMADAN AÇIKLANMALIDIR
HALİL ÖZTOPRAK, BAŞKAN ADAYLARI GEÇ KALINMADAN AÇIKLANMALIDIR Pala
Advert

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın, CHP'den ya da CHP-İyi Parti ortaklığından aday olma planlarına karşı çıkan, açıktan muhalefet eden tek aday adayı olduğunu belirterek, "Bu konuda bir çok siyasi sessiz kalırken biz ısrarla, yüksek sesle Kocamaz'a karşı çıktık ve sessiz sedasız değil en üst perdeden ve açık olarak muhalefet ettik. Kocamaz'a karşı net ve en üst perdeden tavır aldık ve belki de bu sayede sessiz yığınlara öncülük edip seslerini yükseltmelerine öncü olduk" dedi. Öztoprak, "Şimdi yapılması gereken Mersin Büyükşehir'e, Mersinlilerin büyük ölçüde teveccüh edeceği partili bir aday adayımızın adının geç kalınmadan açıklanmasıdır" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak, CHP ile İyi Parti arasındaki ittifak görüşmelerini ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın, 'ortak aday olma' planının kesin olarak sona ermesini değerlendirdi.

Kocamaz'ın, CHP'den ya da CHP-İyi Parti ortaklığından aday olma girişimleri ortaya çıktığı andan itibaren bu girişime karşı çıktığını, yüksek sesle itiraz eden tek aday adayı olduğunu hatırlatan Öztoprak, 'ölü taklidi yapmak yerine siyasi duruş gösterdiğini' vurguladı. Öztoprak, bu itirazlar sayesinde Kocamaz'ın CHP'den ya da CHP-İyi Parti ortaklığından aday olmasının engellendiğini kaydetti.

CHP Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Halil Öztoprak açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"1-Yerel seçimlerde elbette cumhuriyeti savunan güçler birlikte hareket etmelidir ve ittifak yapmalıdır. Ancak bu ittifakta temel kriter ülke çıkarları ve yurtseverlik olmalıdır. Elbette partimizden eski MHP'li, eski AKP'li insanlar da aday olabilir, olmuşlardır da. Ancak bu kişiler AKP'ye tavır almış, kamuoyu önünde AKP'yi eleştirmiş, tavır almış kişilerdir. Burhanettin Kocamaz ise belediyede skandal denilecek hatalar yapmış, topluma ve şehre karşı affedilmez suçlar işlemiştir. Partisinin ve genel başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı dehşet hatalara karşı hiç ses çıkarmayan hatta sürekli onun yanında olan, öven Kocamaz MHP'den aday gösterilmediği zaman dostlukları bozulmuş, hırsı aklının önüne geçmiş ve büyük bir cürette adını CHP adayı olarak duyurmaya çalışmış, bu konuda çaba göstermiştir.

CHP ve İyi Parti ortak adayı olmak için tüm gücü ile çalışmış, çok uğraşmış ancak CHP cumhuriyeti kuran, savunan parti olarak bu isme geçit vermemiştir.

Bu konuda bir çok siyasi sessiz kalırken biz ısrarla yüksek sesle Kocamaz'a karşı çıktık ve sessiz sedasız değil en üst perdeden ve açık olarak muhalefet ettik. Bundan dolayı bize kızanlar, öne çıkıyorsun diyenler, siz herkesten daha mı akıllısısınız diyenler oldu. Ama amacımız asla kişisel mücadele değildi. Aman habersiz kalalım, ölü taklidi yapalım, Mersin'i kim alırsa alsın, Yenişehir'de ben aday olayım

diyenlerden olmadık. Kocamaz'a karşı net ve en üst perdeden tavır aldık ve belki de bu sayede sessiz yığınlara öncülük edip seslerini yükseltmelerine öncü olduk. Böylece Burhanettin Kocamaz defteri Mersin'de ve Türk siyasi hayatından sonsuza kadar kapanmıştır.

2- Şimdi yapılması gereken Mersin Büyükşehir'e, Mersinlilerin büyük ölçüde teveccüh edeceği partili bir aday adayımızın adının geç kalınmadan açıklanmasıdır.

3-İlçe adayları da aynı şekilde parti bünyesinden, tabanın ve ilçe seçmenlerinin yakından tanıdığı, sevdiği, oy vereceği kişilerden seçilmeli ve adaylıkları açıklamalıdır.

4-Mersin milletvekilleri, İl Başkanı, Parti Meclisi üyesi olan kişiler kesinlikle tam bir tarafsızlık içerisinde olmalıdır. Milletvekillikleri, İl Başkanı ve Parti Meclisi üyesinin tam bir tarafsızlık içersinde olduğuna dair güven verici bir atmosfer oluşturulmalıdır. Özelikle sosyal medyada Mersin milletvekillerini, İl Başkanını, Parti Meclisi üyesini zan altında bırakan yorumlara karşı bir açıklama yapılmalıdır.

5- Parti tabanı ve Mersin halkı öne çıkmalıdır. Sesini yükseltmeli, taleplerini kendisi dile getirmelidir. Ülkenin geldiği yıkım ve enkaz, insanların çığlıkları, işsizlik, boşa geçen ömürlerin hesabı sorulmalıdır. Yerel seçimlerden güçlü bir şekilde çıkacağına inandığımız CHP, yasal olarak mümkün olan en kısa sürede erken genel seçime gidilmesini talep etmelidir."

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Konteyner Limanı Mersin'in
Konteyner Limanı Mersin'in