ŞAFAK YILDIZI OKURLARIYLA BULUŞTU

ŞAFAK YILDIZI OKURLARIYLA BULUŞTU

Dürdane Sarı,Şafak Yıldızı adlı kitabı için İçel Sanat Kulübü’nde kitap tanıtım söyleşisi ve imza günü düzenlendi.

ŞAFAK YILDIZI OKURLARIYLA BULUŞTU
ŞAFAK YILDIZI OKURLARIYLA BULUŞTU Pala
Advert

İSK Lokalinde gerçekleşen etkinlikte,Araştırmacı yazar-Eğitimci Fatma Saadet Bilir,,yazar Dürdane Sarı’nın   teyzesinin  anısına kitabının adını  Şafak Yıldızı koyduğunu ifade ederken bu yapıtın ilk baskı satş gelirirnin tamamen Çağdaş Eğitim Kooperatifi’ne bağışlandığını belirtti.

Mersin Çağdaş Eğitim Kooperatifi Başkanı Hasan Yılmaz,Çağdaş Eğitim Kooperatifi projelerinin ilham kaynağı Bursa Nilüfer Belediyesinin katkıarıyla 23 yıl önce hayata  geçirilen Çağdaş Eğitim Kooperatifi olduğunu1780 ortağı ile ana okulu,ilkokul,ortaokul,lise eğitimi veren kurumları yaşama geçirdiğini,kırsal kesimdeki kızları eğitim içine çekerek moderrn yurtlarda hem barınma,hem de eğitimlerinin karşılandığını bugün 2400 öğrenciye eğitim verildiğini ifade etti. Mersin’de de 7-8 sene önce Çağdaş Eğitim Kooperatif çalışmalarının başladığını,Mezitli Belediyesi’nin arsa tahsisi yaptığı yerde açılan ihalenin şartlarının ağır olması nedeniyle ihaleyi alamadıklarını belirten Başkan Yılmaz,ÇEK’ne  emekli öğretmenlerin,aydınların,eğitime destek ve bağışta bulunmak isteyen yurttaşların çabasıyla geleceğin nesillerine çağdaş eğitim hizmeti verebilmek için gayret içinde olduklarını belirterek Çağdaş Eğitim Kooperatifi'ne üye olamalarını istedi.

Şafak Yıldızı'nın Kitap tanıtım ve imza etknliğine katılan konuklara ÇEK’nin Bursa’daki okullarını ve eğitim çalışmalarını konu eden sinevizyon gösterimi sunuldu.

Silifke’nin Uzuncaburç Köyü,Kıarğıbucağı mahallesinde doğan  Dürdane Sarı,bir süre öğretmenlik yapmış.İsatifa ederek kendi işini kuran Sarı,yaşadığı coğrafyanın izlerini taşıyan,ilham kaynağı deniz,doğa,yaşadığı topraklar,Yörüklerin yaşamı,kadın,çocuklar,eğitim,Atatürk sevgisi,memleket sevgisi,özel günleri içeren temalar oluşturmakta. Fatma Saadet Bilir,kitapla ilgili yorumunda,"Azı çok yapmak bizim elimizde,karanlığı yıkmak bizim elimizde” sözleriyle eğitime katkı sağlamak,destek vrmek,eğitim için yurttaş olarak taşın altına elimizi koymak yurttaşlık görevi dir." sözüyle eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Büyük ilgi gören Kitap tanıtım ve imza gününe sanatseverler,eğitimciler,yakın dostları büyük ilgi gösterdi.Yazar Sarı,okurlarına kitabını  etinlik bitiminde kitabını imzaladı.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
BAŞKAN SEÇER ÇİN’DEN YATIRIM ÇAĞRISI
Konteyner Limanı Mersin'in
Konteyner Limanı Mersin'in