Mersin İş Dünyası Kulübü Yeni Yıl Hedeflerini Değerlendirdi
Advert Advert

Mersin İş Dünyası Kulübü Yeni Yıl Hedeflerini Değerlendirdi

Mersin İş Dünyası Kulübü’nün her ay gerçekleştirdiği Geleneksel buluşmasında “2018 Biterken , 2019’da Bizleri Neler Bekliyor” gündemiyle toplandı.

Mersin İş Dünyası Kulübü Yeni Yıl Hedeflerini  Değerlendirdi
Mersin İş Dünyası Kulübü Yeni Yıl Hedeflerini  Değerlendirdi Pala

Sultaşa Otel’de Moderatörlüğünü  Makine Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı ve Zirve Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Akar Tülücü’nün yaptığı toplantısı gündem konuşmacıları , MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli gündemi değerlendirdi.

Mersin İş Dünyası Kulübü'nün yılın son toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna,Akdeniz Bölge ve Garnizon KomutanıTuğamiral Önder Gürbüz,MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan,MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MEP Başkanı Özcan Demir,TURAB Başkanı Canan Sunay , MGC Başkanı Turgay Demirtaş katılırken,Mersin İş Dünyası toplantıya büyük ilgi gösterdi.

Moderatör Akar Tülücü,konukları selamlayarak başladığı konuşmasında zor bir yılın geride bırakıldığını belirterek, “ 2018’de neler yaptık,2019’da bizleri neler bekliyor ?” dedi. Gelecek üç  ay içinde Mersin Büyükşehir Başkan adaylarını Mersin İş Dünyası toplantılarına davet ederek,  Mersin için yapabileceği  en güzel 5 şeyin ne olacağı, başkan adaylarından beklediğimiz  5 şeyi belirleyip gündemlerine  alacakları açıklamasında bulundu.

MTSO Başkanı Kızıltan, “Sanayici ve Ticaret Erbabı 2019’da Nelere Dikkat Edilmeli” konulu söyleşisinde “Nakiti   olan arkadaşlar,yatırım yapmak için bulunmaz bir fırsat.” Dedi.  Başkan Kızıltan,2018’in nasıl geçirdiklerini çok bildiklerini ifade ederken ,özel sektörün fedakar,çalışkan ve öz verili olduğunu  yaşanan bu krizlerinde yatırım yapmak için fırsat olduğu,bu krizin 7-8 ay sonra bittiğinde  kriz ortamında yatırım yapanların diğer yatırımcılardan birkaç adım önde olacağının altını çizerek yatırıma çağırdı. Kızıltan,”Bizler Kent ve Ülke için kaygılar duyuyoruz.Bizler siyasetin dışında değil  siyasetin içindeyiz siyaseti de ekonomiyi de konuşacağız.” İfadesinde bulundu. Kızıltan,iş insanlarına bu dönemde yatırım yapmaya, parası olanların gayrimenkul alması önerisinde bulundu.

Başkan Kızıltan, MTSO olarak, Mersin Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirerek büyük bir buluşma yapacaklarını,bu konuda 6-7 aydır hazırlıkların yapıldığını kamuoyuna yakın bir zamanda açıklanacağını , bu çalıştayda yol haritasının belirleneceğini ifade etti. Kızıltan,Mersin’in en büyük eksikliğinin Mersin Lobisi’nin oluşturulamadığını,bunu oluşturmak için “ Lobi faaliyetleri için bir ekip oluşturacağız” dedi.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) YönetimKurulu Başkanı Sabri Tekli, Organize Sanayi Bölgesi.’nde Üretim Üretim Gidişatı ve 2019’dan Beklentileriyle ilgili konuşmasında,OSB’lerde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Perşembe Günü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanını Mersin’de ağırlayacaklarını,OSB’yi gezdireceklerini belirten Başkan Tekli,3.Bölgede kurulan OSB tahsis belgelerinin dağıtılacağını belirttiği açıklamasında,30 yeni yatırımcının yatırım yaptığını,bu yatırımlarla 5-6 bin kişiye istihdam yaratılacağını, planlanan 10 OSB’nin yaşama geçirilmesiyle de Mersin’de 50 bin kişi iş sahibi yapmayı hedeflediklerini ifade etti.Tekli,sorulara yanıt verdi.Çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıda MTOSB Başkanı Sabri Tekli'ye sürpriz doğum günü pastası alkışlarla seildi.Şanlıurfa’dan davet edilen Urfa Sıra Geceleri ekibinin seslendirdiği türkülerle devam etti.

Salih Pala

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500