Advert
Advert

Ali Cumhur Taşkın ,Tarsus'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunu Kutladı

Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN 27 Aralık Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurutuluşunun 97. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Ali Cumhur Taşkın ,Tarsus'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunu Kutladı
Ali Cumhur Taşkın ,Tarsus'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunu Kutladı Pala
Advert Advert

Ali CumhurTaşkın kutlama mesajında,"Hepimizin bildiği gibi 27 Aralık Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümüdür.

Kadim şehir Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümünü kutluyor, bu vesileyle bu toprakları bizlere vatan yapan kurutuluş savaşı şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

97 yıl önce Anadolu’nun hemen hemen her yerinde ateşlenen kurtuluş mücadelesinin bir kıvılcımı da Tarsus’a düşmüş, Kahraman Ecdadımız, canlarını hiçe sayarak girdikleri kurtuluş mücadelesinden zaferle çıkarak,

27 Aralık 1921 de o gün ki işgal güçleri olan Fransızları Tarsus’tan kovmuşlardır.

        Güzel Tarsus’umuz sekiz bin yıllık geçmişi ile dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olmuş ve tarihi süreç içerisinde çok farklı dinlerin, dillerin ve kültürlerin bir arada, barış içerisinde yaşadığı bir yerleşim yeri olarak her zaman cazibe merkezi olmuştur. Tarsus, Çukurova Bölgesinin sosyal, kültürel ve ekonomik merkezi olma durumu ile bu özelliğini bu günde muhafaza etmektedir.

Hepimizin ortak paydası olan Tarsus’umuzu bir emanet bilinci ile korumak, geliştirmek ve bizden sonraki nesillere aktarmak, hepimiz için yerine getirilmesi zorunlu bir görevdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümünü tekrar kutlar, tüm Tarsuslu hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunarım." dedi.

MERSİN KENT HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEÇER, DOĞA DOSTU BELEDİYE TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI
SEÇER, DOĞA DOSTU BELEDİYE TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI
MERSİN  HAVA KİRLİLİĞİ HIZLA ARTIYOR
MERSİN HAVA KİRLİLİĞİ HIZLA ARTIYOR